Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaszoba, gyerekszoba » Baba még nincs, de bababútor...

Baba még nincs, de bababútor kilátásban?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősünk árulja a bababútorukat nagyon jó áron. Mi 1-2 éven belül tervezzük a saját babát, tehát még nem most. Említettük a szüleinknek, hogy milyen jó áron van a bútor, viszont babonából nem szeretnénk megvásárolni, pedig milyen jó lenne, ha már tartanánk ott. A szülők felajánlották, hogy akkor megveszik ők, "becsapván" minket, magukat, hogy nem a leendő unokának lesz, így nem kísértjük meg a sorsot, és jól is járunk. Viszont én félek ettől, félek, ha nehezen/vagy nem jön össze a baba, akkor ezért van, mert előre "bevásároltunk". Ne rohanjunk ennyire előre?
2015. dec. 26. 18:37
 1/5 anonim ***** válasza:
40%

Sose értettem ezeket a babonákat? Pontosan hogyan működik? Az, hogy ledolgozol x évet és félreteszel x pénzt, mert tudatosan babát tervezel, illetve építed az életed aköré, hogy családotok lesz, pl nagyobb lakás/ház vagy nagyobb autó, biztos munkahely amit gyerek mellett is lehet csinálni ez nem számít? Csak a bababútor, babaruha stb?

Gondolom nem a szüleiden élősködsz attól aggódva, hogy a sors megneszelni, hogy előre tervezitek a gyereket és amiatt nem jön össze. Nem hiszem, hogy egy kis bababútor ebbe bezavar, de lehet az én elmém van megborulva és te vagy normális mikor ilyeneken ráérsz aggódni.

2015. dec. 26. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én ugyan nem vettem előre cuccokat, de rengeteg mindent megörököltem az unokatesóim után. Kb 5 évvel azelőtt kaptam meg a dolgokat (hordozó, kiságy, pihenőszék, babakocsi, ruhák, stb) hogy egyáltalán tervbe került volna a baba.

Nem hiszek az ilyen buta babonákban. Fekete macskám is van :)

2015. dec. 26. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ez baromság, ha kell a bútor vegyétek meg. Nekünk mindenünk meg volt a terhesség előtt néhány évvel, a nővérem mindint nekünk adott, amit a fiai kinőttek. A gyerekszobában volt már babakád, állvány, babakocsi, ruhák. Örültem, hogy voltak, eszembe sem jutottak ilyen ostoba babonák. A lányom a 2. hónapban összejött.
2015. dec. 26. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Csak kivancsisag. Az nem szamit ha a 2.gyerek orokli az elso gyerek holmijait?
2015. dec. 26. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem vagyok babonás, soha nem is voltam. De én már azt is megbántam, hogy egy különleges, épp a munkámmal összefüggő feliratú bodyt megvettem még abban az időszakban, amikor úgy voltunk vele, fél-egy éven belül hozzálátunk a babatervezésnek. Gondoltam, hülyeség, de hát később tuti nem találkoznék olyannal, így megvettük.

Most, hogy jó ideje nem jön a baba, csak a szívemet fájdítja. Sokáig minden sikertelen hónap után telesírtam a könnyeimmel, mostanra már elraktam a szekrény mélyére, ne is lássam.

Nyilván nem azért nem jön a baba, mert azt megvettem, nem vagyok idióta. Csak azt akarom ezzel mondani, ha valami miatt mégsem jön a baba, akkor rossz, hogy a babaholmik meg megvannak.

2015. dec. 27. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!