Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaszoba, gyerekszoba » Átvennéd halott/meg nem...

Átvennéd halott/meg nem született baba holmijait?

Figyelt kérdés

Barátoknál sokadik hónapban elhalt a magzat,már nem volt sok a szülésig. Megvettek mindent már,tényleg mindent,babaágy,babakocsi,gyönyörű bútor,hordozó, ruhák,tisztálkodószerek,kezdő pelust,mindent kb 3 hós korig.

6. hónapban vagyok, felajánlották hogy vigyünk mindent,ők látni sem bírják azokat a babacuccokat.

Mi még nem vettünk meg semmit,mert volt egy vetélésem,nem mertünk,nemsokára akarunk.

Pénz része nem annyira kérdés,bár nem olcsó dolgok, nem hoznám el ingyen,inkább az a része kérdés,hogy csak olyannak szánták aki meghalt.


2016. jan. 2. 23:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Sógornőm lánya 1 hónaposan halt meg. Mindent megkaptunk tőle. Neki öröm volt látni valakin, hamár az ő lánya nem vehette fel.
2016. jan. 2. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Vilcsianyuja ***** válasza:
100%

Ha babonás is vagy, és nem szeretnéd használni a halott babának szánt holmikat, akkor is segíthetsz esetleg a barátaidnak, hogy tényleg átveszed-megveszed tőlük a holmikat, és esetleg megpróbálod továbbadni őket. Nagyon sokat segítenél rajtuk, ha nem kellene hónapokig hirdetniük a cuccokat.

Ha úgy döntesz, megtartanád magadnak, akkor azt a kérdést még tedd fel nekik, nem fájna-e nekik még jobban a saját gyereküknek szánt holmikat majd nálatok látni, ha megszületik a babád és mennek hozzátok vendégségbe. Semmi más aggályom nem lenne, lehet, hogy még ráérnél pár hónapig, de egy ilyen lehetőséget, már csak a segítő szándék miatt is, ki kellene használni.

2016. jan. 2. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Én pont azt gondolnám, hogy rossz lenne neki más babán látni,a sajátja jutna eszébe mindig.

És most egy évig nem is próbálkozhatnak.

2016. jan. 2. 23:15
 4/11 A kérdező kommentje:

Nem vagyok babonás, tudom hogy annak a babának jobb így,nagyon beteg volt.

Csak nem-e mindenkinek ez jutna eszébe a babaszoba,stb láttán? A lány anyukája szomszédunk,ők 2 utcára laknak,sokat járunk össze.

2016. jan. 2. 23:21
 5/11 anonim ***** válasza:
74%

Nagyon sajnálom, de biztos hogy egy évig nem próbálkozhatnak?


Nekem lett volna egy bátyám, aki a 7. hónapban elhalt, anyám megszülte stb.

Két hónappal később útban voltam.


Bocs, a ruhákhoz.

Szerintem itt két dolog van, az egyik hogy te szívesen vennéd-e át azokat a cuccokat?

A másik, hogy ő tényleg örülne-e neki, hogy te használd őket.


Ha valamelyikőtöknek ez nehézséget okoz, akkor felajánlanám azt is, hogy elhozok mindent és pl. Vaterán eladom a dolgokat helyette. Így ő gyorsan megszabadul, viszont nem vész kárba, a pénzt megkapja (persze nagyjából, mert kicsit olcsóbban kell mindent adni, de gondolom ennyi belefér)

2016. jan. 2. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Megfoganna valoszinű,de genetikai rendellenesség volt a baj, valoszínű hogy következő baba is beteg lenne.


Az hogy meg nem született babának lett megvéve,aznem zavarna, van pár ruha amit én vettem annak a babának aki nekem ment el,igaz,csak 16 hetes voltam, nem is éreztem a rosszulléteken kívül.


Beszélek vele,őt hogy érintené.

2016. jan. 2. 23:41
 7/11 anonim ***** válasza:
Én akkor hoznám el tőlük, ha a boltban egyébként már megvenném. És ezt el is mondanám nekik. Ha addig valaki elviszi, akkor adják neki oda nyugodt szívvel. Így te sem érzed azt, hogy korán van, ők meg nem tartogatják neked.
2016. jan. 2. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
24%
Én nem tudnám jó szívvel elfogadni, bizarr érzés lenne és rossz omennek tartanám. Mondom ezt úgy, h nekem is volt halva született babám.
2016. jan. 3. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem hoznám el.


.

2016. jan. 3. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem hoznám el.
2016. jan. 3. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!