Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaszoba, gyerekszoba » A türkizkék tényleg fiús szín?

A türkizkék tényleg fiús szín?

Figyelt kérdés
Mindenkitől azt hallom, hogy a lány az rózsaszín a türkizkék fiú, és ha lányom lesz ne türkizkékben gondolkodjak. De én nem akarok rózsaszin berendezést, mert ha a második baba fiú lesz vegyek meg mindent újra??? Tényleg csak fiúknak jó az a szín?
2016. júl. 27. 13:01
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

"Én nagyon csajosan öltöztetem a lányaimat, de a kék szemükhöz nagyon jól áll nekik a kék ruha."


Egyszer a tesómmal nézegettünk gyerekruhákat az unokahúgomnak. Találtam egy szép, kék pólócskát, szerintem remekül ment volna a lány nagy kék szemeihez. Mikor mutattam, tesóm felhördült: "De lánynak kééék?" "Jól van - mondom -, a te gyereked, végül is azt adsz rá, amit akarsz."

Ebben megnyugodtunk, de azért nem értem, miért kell kisajátítani ennyire a színeket. Sajnos például a rózsaszín=lányok színe belém is olyan erősen beivódott, hogy el sem tudnám képzelni egy kisfiún.

2016. júl. 27. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

9-es vagyok.


A rózsaszín=lány példára. Még a lányoknak vettem rózsaszín-fehér kockás inget (inget, nem blúzt), ami pont olyan mint a férjem egyik inge. Biztos majd a fiúkra is ráadom egy farmerrel. A férjem már mondta is, hogy alig várja, hogy egyenszerkóba öltözhessen a két fiával.


Asszem én szabadabban kezelem a rózsaszín lány, kék fiú sztereotípiát. Mindent variálok mindennel. Nyilván arra azért figyelek, hogy a lányok ne legyenek fiúsak a fiúk pedig lányosak, de azt adom rájuk ami nekem tetszik, azzal a feltétellel, hogy kényelmes legyen nekik a ruha és az összhatás stimmeljen.

2016. júl. 28. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
A berendezést miért nem fehérrel oldod meg?:) a fal lehet türkizkék. Olyan kis vattacukorkék. És hozzá, lehetne fajin rózsaszín ágyneműt,pelenkázó szivacsot passzolni :)
2016. szept. 8. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!