Hogy zárjam ki a macskát?

Figyelt kérdés

Nem is igazán tudom, melyik kategóriába tegyem, ide vagy a macskásba...

Van egy 5 hósunk, illetve egy cicánk, akinek folyamatosan tályog van a szeme alatt. Már számolatlan alkalommal voltunk vele dokinál, kitisztítja, anitibiotikum, lekezeli, itthon is adjuk neki, de hosszabb-rövidebb idő után mindig visszatér.

A lakásunkból kijárni nem tud, a gyerekszoba a folyosóról nyílik, illetve a mi hálónk és a gy-szoba közti ajtó le van véve. A mi hálónk a nappaliból nyílik, a nappali a folyosóról, szóval van egy "körforgás". A gy.szoba ajtaja az egész kerettel együtt mozog, nyáron cserélve is lesz, viszont addig nem tudom nyitni-csukni, hogy ne legyen rosszabb. Viszont nyitva meg nem hagyhatom a macska miatt, mert nyilván az az első, mikor nem látjuk, bemegy. Ezt meg így, hogy beteg, nem szeretném.

Szóval a kérdés. Mit tegyek az ajtóhoz, amit mi esetleg átlépünk, de a macskát megakadályozza a bejutásban?


2017. febr. 10. 09:53
 1/9 anonim ***** válasza:

Hát olyan nincs, amit te átlépsz, a macska meg udvariasan leül előtte....

Nekünk szúnyoghálós ajtó volt mindig feltéve a gyerekszobára, amíg kicsik voltak, de ha jól értem, nálatok ez sem járható út...

2017. febr. 10. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Harmónikaajtó ideiglenesen, vagy zárjátok ki a konyhába, mikor nem vagytok otthon. Vagy adjátok oda addig rokonoknak, míg nem rendeződik az ajtó-kérdés.
2017. febr. 10. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Amit te "simán" átlépsz, azt a macska simán átugorja!


Én rácsot alkalmaznék, vagy nagyon sürgősen megcsináltatnám az ajtót.


Egyébként megkérdezted az állatorvost, hogy a babádnak veszélyes-e a cica betegsége?

2017. febr. 10. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

hát, ez a macska, hogy is mondjam.... elég béna... :D

világ életében lakásban élt, a fára is úgy tettük fel, mikor anyámékhoz elvittük, míg nyaraltunk. Egy kb 1M magas ráccsal bekerített részre tettük be (régen tyúkól volt, ilyen dróthálós, vagy milyen), na azon se tudott kimenni.

Sajnos odaadni nincs kinek, anyáméknál is már kutya van, amivel még össze is lehetne szoktatni, de a szomszédoknak a 2 teljesen bolond, már nem egyet szétszedtek... meg azért most a +22 fokos lakásból nem akarom kitenni az éjjel mínuszba, de komolyan nincs már ötletem :(

a doki azt mondta, lehetőleg ne kerüljenek össze, alapos kézmosás macskázás után (ez mondjuk nyilván alap).

Ráadásul folyamatos a vita a férjemmel, "neked kellett az a dög" alapon... eddig tudta, mit nem szabad, de most folyamatosan azt csinálja, amit tudja, hogy nem szabad...

2017. febr. 10. 10:44
 5/9 A kérdező kommentje:
nyilván nem arra gondolok, h 1m-es vmit én átlépnék :D csak hogy nem igazán tud bármit is átugorni...
2017. febr. 10. 10:45
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha tudod, hogy mekkora magasságig nem képes felugrani, akkor egyszerű: egy olyan magasságú torlaszt készíteni az ajtóba. Barkácsolni egy keretet ráccsal, és kész is.


Egyébként a mi macskánk igazi akrobata és túlélőművész, ő csak a kulcsra zárt ajtón nem tud átmenni, a kilincset is használja és a tolóajtót is kinyitja!

2017. febr. 10. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Olyan szerencsétlen macska nincsen, amelyik csak 1 métert tud átugrani, max. eddig nem láttad ilyen akcióban. Vegyél harmonikaajtot, kb. 10 ezer ft ideiglenesen rakjátok fel azt.
2017. febr. 10. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
gondoltam a harmonika ajtóra, csak az nem túl hangos? Illetve ha résnyire hagyom az ajtót, azt ki tudja nyitni, benyúl a mancsával a résen, szóval ezért is necces. Olyasmire gondoltam, amit a lépcsők elé tesznek, csak annak meg távol vannak a rácsai, befér köztük :/
2017. febr. 10. 12:06
 9/9 anonim ***** válasza:
Kis fa ideiglenes ajto felul kallantyuval, nalunk az volt. Neked derekig er es ne lgyen racsos, hogy a macska ne tudjon felmaszni.
2017. febr. 10. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!