Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A macskaalmot terhesen nem...

A macskaalmot terhesen nem szabad takarítani, de amúgy macskát simizni lehet?

Figyelt kérdés
A macskaalom a széklet miatt és a toxoplazma miatt veszélyes, gondolom, de a macska nyalogatással tisztítja magát, a fenekét éppúgy, mint utána a bundáját. Az ürülék a fenekéről a bundájára kerül. Akkor azt miért nem írják sehol, hogy inkább egyáltalán ne simogassunk macskát??? Aki átesett már toxoplazmózison és ezt már kimutatták az első terhességnél, az a 2. terhességnél már nem veszélyeztetett macska szempontból?
2015. szept. 14. 12:14
 1/10 anonim ***** válasza:
23%

A toxot csak a kölyök cica üríti 3hétig. Felnőtt macska nem.

A mosatlan epertől könnyebb elkapni. No az almot én sem takarítom, de ha a cica féreghajtott, oltott, rendszeresen viszik orvoshoz, akkor simogasd nyugodtan!

Ha valaki egyszer toxoval fertőzött, utána nem kaphatja el megint.

2015. szept. 14. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Toxoplazmozist csak egyszer lehet elkapni.Nekem husz eve vannak macskaim,de nem kaptam egyszer sem.

Jol gondolod amugy,a lenyeg,hogy a szeklettel szennyezett dolgoktol lehet beszerezni,pl. a kutyatol is,miutan meghempergett az utcan a masik eb illatos vegtermekeben. Azert a macskaval ijesztgetnek,mert annak az almat kell pucolni,es regebben a kutya szekletet siman hagytak az utcan heverni. Manapsag szerencsere a kutyagumit is osszeszedik,sot sok helyen szinten alomba kakilnak az olebek. Veszelyes az a vegtermek,aminek a gazdaja ismeretlen eredetu dolgokat,allatokat evett. Tehat egy lakasban tartott,csak tappal etetett macsek szeklete nem olyan veszelyforras,mint a szomszed kerge,kakiban hempergo,nyers finom husidarabkakkal etetett olebe. Inkabb az elobbit simogasd.

2015. szept. 14. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Elozonek.

Toxoplazmat CSAKIS ES KIZAROLAG a macskatol es macskaurulektol lehet kapni. ( meg galambtol ) . Nem pedig kutyatol.


Kerdezo: simogatni lehet csak almot ne takarits, ha kerteszkedsz akkor csak kesztyuben, es foldon termo fyumolcsot zoldseget jol moss meg ( mert ugye macskaurulek mindenhol lehet.

2015. szept. 14. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Orszagos epidemiologia kozpont honlapja ezt irja ( hivazalos es nem Nok lapja cafe )


[link]

2015. szept. 14. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Simogathatod, de ne csókolgasd, és moss utána kezet. De ha nem vagy biztos a dolgodban, vidd el a macskát állatorvoshoz és csináltass vérvizsgálatot, hogy átesett-e már a toxoplazma fertőzésen. Ha igen, akár meg is eheted, akkor se fog megfertőzni. Ha nem, akkor igyekezz távol tartani a külvilágtól (lakásmacskák nemigen tudnak hol megfertőződni, csak a kijáró, vadászó cicák), de attól még a gyümölcsöt, zöldséget mosd meg.
2015. szept. 14. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
3. Nem csak és kizárólag macskától lehet elkapni. Az tény kutyától nem, de pl a mosatlan eper, nyers csirkehús is megfertőzhet. Az állatorvos csak jól tudja! ;)
2015. szept. 14. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

6 - os

Mosatlan eper - mert a foldben macskaurulek lehet.

2015. szept. 14. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Egyszerű és nagyszerű: [link]
2015. szept. 14. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Most már semmit nem értek! Akkor most, hogy van? Nekem kutyám nincs, arról többet nem kell beszélni, viszont kinti macskáink vannak és kicsik. A nagyot nem simálom. A kicsiket simáltam. Úgy emlékszem, hogy voltam már toxoplazmával fertőzött. Az első terhességemnél volt vérvétel erre vonatkozóan. De nem kaptam róla papírt, de gondolom, ha nem lettem volna még fertőzött, akkor arról szóltak volna és akkor többször is lett volna vérvétel a terhesség alatt, nem? Kérdezzem meg a dokit? Tehát akkor azt kimondhatjuk, hogy aki egyszer már volt annak nem kell izgulnia a terhessége alatt, mert a szervezete már tud ellene védekezni és megvédi a magzatot is?
2015. szept. 14. 16:12
 10/10 anonim ***** válasza:
Így van, ha egyszer átestél rajta, egy életre védett vagy te is, és a magzat is. De ha nem emlékszel, hogy mi lett az eredményed, biztos ami biztos, csináltass vértesztet.
2015. szept. 14. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!