Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaszoba, gyerekszoba » Megsértődnétek, ha a gyerekete...

Megsértődnétek, ha a gyereketek használt dolgokat kapna karácsonyra közeli rokontól?

Figyelt kérdés
Ruha, játék, stb...
2017. dec. 29. 19:17
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
78%
7# hát azért.... nekünk nagyon jól ment, még is volt egy csomó használt játékom idősebb gyerekektől amiket imádtam.
2017. dec. 29. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
72%

Attól függ, hogy kitől, és hogy mit.

Mert pl. én néha szoktam anyukámnak használt könyvet venni, de csak akkor, ha már újonnan az nem kapható.

Játék esetében is előfordulhat ilyesmi, akkor nem gáz.

2017. dec. 29. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 babyboom567 ***** válasza:
85%

Szerintem is helyzetfüggő.

Nálunk most az 1 éves kisfiúnk, a tesóméktól kapott egy interaktív farmházat(zenél,meg állathangokat ad ki ha nyomogatja),tesóm vettem börzén.De ÉN mondtam,hogy ne vegyenek új drága játékot mert még kicsi,és így is rengeteget játékot örököltünk.Különben meg az ajándék csomagolása jobban elvarázsolta,mint a játék.

Ahogy mások írták a legó,pl használtan is legó.

Én nagyon börzés,turis vagyok, de használt ruhát(játékot sem,nálunk ez megvolt beszélve,és az 1 éves úgysem tudja hogy használt) nem illik ajándékba adni.Ha valamit kinövünk, akkor megkérdezem ,hogy másnak szüksége van e rá,és alkalom nélkül odaadom.Karácsonyra nem adnék ilyet.

Ha valaki random beállítana valami használt dologgal, nem sértődnék meg.Ha használható használnánk,ha szakadt törött ,büdös,agyonhasznált,kidobnám.

2017. dec. 29. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
84%
Attól függ, milyen. Kaptunk ajándékba jó párszor közeli és távoli rokontól is használt csomagokat, ruhát és játékot is, előre mondták, ha valamit már túl használhatatlannak tartunk, nyugodtan dobjuk ki, de alig volt benne olyan, a legtöbbje menő, alig hordott dolog volt, és aztán ránk hagyták hogy ha kinövi a gyerek, továbbadjuk, eladjuk vagy akármi. Nem sértődtem meg, tényleg nem rongyokat kaptunk, csak az ő gyerekén is rajta volt előtte (volt ami nem is, még címkés volt, kinőtték hordás nélkül), engem nem zavarna. Amennyiben csak mosogatórongy- kinézetűt adna, az más. Neked milyet adtak?
2017. dec. 29. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
82%

Nálunk hasonló történt, én megsértődtem persze nem adtam ennek hangot, csak magamban tartom.

A lényeg, hogy az unokaöcsémnek én mindig megvettem a legdrágább ruhákat, legdrágább játékokat. Utána mikor nekem született gyerekem, nálam sokkal jobb anyagi helyzetben élő testvéremék, (orvosok) az én gyerekem egy éves születésnapjára 2 db használt ( turkálós )ruhát adtak !!

Én meg mondom, előtte a legdrágább cipőket , márkás ruhákat vettem neki a boltban. És én sosem leszek olyan anyagi helyzetben mint ők. Na ez nekem betett, és soha nem felejtem el.

2017. dec. 29. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
64%
Nem mert mi is veszunk neki használtan játékokat....megvehetnénk újonnan is, de inkább másra fordítjuk amit azáltal megspórolunk, hogy használtat veszük. Viszont fontos az állapot és a minőség...ha valaki használt játékot ad, elvárom hogy ne legyen leharcolt, piszkos, és legyen minőség, mert ha nem az, akkor hasznàltan nem bírja majd sokáig.
2017. dec. 29. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
12%
Hát nem lenne őszinte a mosolyom. Én sem veszek neki soha használtat, meg másnak sem. De nálunk ikyen sosem történt, normális a családunk.
2017. dec. 29. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
49%

7-essel értek egyet: nem illik használt dolgot ajándékozni. Egyébként a vicces az, hogy akik ezt nem így gondolják, feltehetőleg jókora sértődést levágnának ha pl. anyós adna nekik egy használt bögrét vagy bontott (ám hiánytalan!) bonbont. De a gyerekeknek bezzeg szabad filléres, használt turkacuccot adni.

Na EZ képmutatás! Volt egy topik a legcikibb karácsonyi ajándékokról, 90%-ban olyan ajándékkal volt bajuk a kedves válaszolóknak amiket az ajándékozó tovább adott és ez látszott rajtuk, vagy használt (saját vagy turkált) cucc volt. Itt meg megy az álszentség. Ja, hogy a gyereknek jó a használtcucc is, de anyucinak derrogál a másodkezű kávéskészlet? Szép.

2017. dec. 29. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
53%
Ótvar nagy parasztság használt dolgot ajándékozni. Egyszerűen nem illik, bunkóság. Ez tény, illemszabály, nincs mit vitatni rajta.
2017. dec. 29. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
85%

Nem volt őszinte a mosolyom, amikor anyósom használtan vett rágókákkal (!) és csörgőkkel állított be. Filléres tétel, nagyon jól keres, ráadásul higiéniai termék.

Magával a játék örökléssel nincs bajom, ha jó állapotban van (lego, puzzle, könyv...), nem alkalomra, hanem csak úgy adják/kapják és nem olyan játék, amit testvérek között sem örökítenék (mint az említett rágóka).

2017. dec. 29. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!