Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaszoba, gyerekszoba » Vásárolnátok, vásároltok...

Vásárolnátok, vásároltok babátokra használt cumisüveget, ágyneműt, ruhát, cumit? Ha igen miért? Ha nem miért?

Figyelt kérdés
2016. márc. 9. 11:40
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
63%

cumisüveget, cumit nem. valószínű ágyneműt sem (bár ebből turiztam már használtat, egy roba huzatot, illetve kaptam egy használt moncsicsis paplanhuzatot).


Ruhát minden további nélkül.

a ruhákat nagyon rövid ideig használja egy baba. Volt, ami sorra sem került, pedig nem volt extrán sok ruhája.

Ráadásul van az "önmagát hátközépig (vagy nyakig) fosós"-időszak, amikoris kevésbé fájt a használt ruhánál, hogy nem sikerült kimosnom belőle a foltot.

2016. márc. 9. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Cumisüveget nem: 1200 Ft akciósan. Cumi: 600 Ft / 2 db-tól van már, illetve a durva árú Aventes, ami 2400 Ft/2 db is szerintem összehozható, nem heti szinten kell cumit venni.

Ágyneműt sem vennék, mert a gyerekágynemű 1500 Ft újonnan, ez nem összeg érte.

Ruhát szoktam venni. Van nálunk egy nagyon jó turi, 3-500 Ft a ruhák darabja és semmi bajuk nincsen.

A ruha azért nem olyan mint egy cumi v cumisüveg. :)

2016. márc. 9. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Cumit,cumisüveget nem.Ruhákat igen.Nagyon sokat kaptam a testvéreimtől.Meg vettem turiban is.
2016. márc. 9. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
57%
Cumi süveget, ágy neműt, cumit nem. Ruhát talán. Ha igen, mert a ruhák tisztíthatósága jobb. Ha nem, nem adnám a gyerekem szájába más gyerek cumi süvegét, cumilyát.
2016. márc. 9. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
61%

Cumisüveget, cumit, ágyneműt egészen biztosan nem, mert filléres dolognak tartom.


Ruhából nyilván sokkal több kell, azon tényleg lehet spórolni, ha nem újat vesz az ember, viszont nem, nem vásárolnék használtat, mert nem lenne türelmem végigtúrni őket. (Turi)

Rokontól, ismerőstől szívesen veszem őket, akár megegyezés szerint fizetek is érte, tehát nincs bajom alapvetően a használttal, ha jó állapotú.

2016. márc. 9. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
42%
nem és nem és nem. Nem vennék semmiből használtat, maximum olyantól fogadnék el használt ruhát akit ismerek. De én se járok használt vagy turkálós ruhákba, a gyerekemre mért adnék olyat. Nem ítélek el senkit aki ráadja, vagy felveszi, de nekem ez nem megy.
2016. márc. 9. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
51%

Illetve igen, jó meglátás..azért sem vennék Turiból, mert nem tudom hol járt előtte.

A nővéreimtől, sógornőmtől, barátaimtól nagyon szívesen fogadom a ruhákat. Idegentől nem. Bennem ez egy ilyen lelki gát..

Ugyanígy szívesen hordom a testvérem ruháját, ha neki valami miatt már nem jó, de amúgy jó állapotú, ugyanígy a barátokét, de Turiban magamnak sem vásárolok.


#5

2016. márc. 9. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
73%

Cumit, cumisüveget nem adnék használtat, a következő gyerek is újat fog kapni. Ágyneműt sem vennék használtat, viszont van olyan takaró- és párnahuzatunk, ami még az enyém volt, nincs semmi baja, azt majd nyugodt szívvel fogom használni a gyereknél (egyelőre hálózsákban alszik).

Ruhát sokat vettem használtat, fb-csoportban, illetve egy barátnőmtől, de ahogy nő, kezdenek az új ruhák túlsúlyba kerülni, mert már nehezebb jó állapotú, szép, de olcsó használtat kapni.

2016. márc. 9. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
57%

Ugyanaz,mint az utolsó válaszolónál.

Cumi,cumisüveg,ágyneműt nem.

Ruhát igen,főleg csecsemő és pár éves korban.

Amugy nekem is vannak bálás,turis ruháim,mind szép állapotú.

2016. márc. 9. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
46%

Az enyémeknek csak az nem használt ruha, ami sürgősen kellett pl. hosszu ujjú body és a h&m ben jó áron volt több db, jó minőségben.

minden más, cipő, nadrág, overál, kabátok, csizmák, hálózsákok, ágynemű, kiságy, babakocsi stb stb stb. az használt.


A cumisüvegeket szettben vettem, az első fiunkank újonnan, 4/3-at használtunk a készletből, a kisebb viszont már használja a használt üvegeit is a tesónak, új cumifejjel.

Cumikat újat vettem nekik, de az újat is szétrágják, használtnak abból semmi értelmét nem látom még továbbadni sem.

2016. márc. 9. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!