Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaszoba, gyerekszoba » Megsértődnétek, ha a gyerekete...

Megsértődnétek, ha a gyereketek használt dolgokat kapna karácsonyra közeli rokontól?

Figyelt kérdés
Ruha, játék, stb...
2017. dec. 29. 19:17
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
67%
Ajándékba nem illik használt dolgot adni, én sose adok ilyesmit. De mivel én is veszek használtan dolgokat y gyereknek, ha jó állapotú, nem sértődnék meg. Pl. használt plüssnek nem örülnék, ahogy kócos babának se, de duplo/lego jöhet. Mesekönyveket is szoktam használtan venni, van amelyiket max egyszer nyitottak ki.
2017. dec. 30. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
46%

Nem illik használtat adni ajándékba?! Ezt a hülyeséget ki találta ki?


Aki 18 évesen használt autót és egy használt lakást kap a szüleitől az is biztos ezt gondolja, hogy de bunkók ezek, még az illemet se tudják!


Ja nem...

2017. dec. 30. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
51%
Hat én magamnak is veszek hasznaltat ajandekba, a gyereknek is, osuinten kisebb vagyonokat sporolok igy (kereskedem is egyebkent hasznalt cikkekkel), van szemem hozza, nem otvar szar dolgokat veszek, hanem sokszor még a cimke is lóg rajtuk, vagy 150 ezer forintos kabatot 5 ezerér, uj allapotban, és még sorolhatnam. Ti itt jol leppntozzatok, aki hasznalt dolgokat vasarol....én meg azt mondom bolond aki kiad újonnan tobb tíz ezret mondjuk egy legóér amikor dupla annyi vehetsz fele annyiért :D vagy konyvet a boltba 5 ezerért, amibe egyet belelapoznak és mar fent is van 1000 ftert az adok veszek oldalakon....tu tudjatok mire koltitek a penzetek....nekem van belole nem vahyok csoro, mégis mindig jut jobb dolgokra, ha esszel vasarolok :)
2017. dec. 30. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
38%

Ja azonban egy fontos: ha a rokonrol konkretan tudom hogy o utalja a hasznalt doglokat akkor viszont mem veszek hasznaltat. Tiszteletben tartom mas velemenyet még ha nem is ertek vele egyet (kedves lepontozok.....)

Szerencsere a cslaadommal az egyetemes megallapodas hogy minoseget olcson....igy nem azt nezzuk hasznalt e...hanem hogy minosegi legyen es szep az allapota. Sajna a csaladomba nem mindenki teheti meg hogy minoseget vasaroljon ujonnan....akkor inkabb vegye meg hasznaltan mint hogy vesz ukjonnan egy tragacsot ami ket nap mulva tonkre megy es sir utana a gyerek

2017. dec. 30. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
84%

Nem érdemes általánosítani, mert használt és használt között ordító lehet a különbség.

Tesóm az első saját íját ajándékozta a fiamnak a 10. szülinapjára. Komoly íjat, nem afféle gyerekjátékot. Akkora örömet még nem láttam.

Két kisebb gyerekem sokat mesélt anyósnak az ovis farm játékról. Kapni már nem lehetett, gyūjtögetős játék volt, rég kifutott. Anyós a neten hajtotta fel a teljes készletet, óriási volt a boldogság a fa alatt.

Én is vettem már használtan Karácsonyra kézzel faragott bababútort, azóta is nagy becsben van.

Szerintem ez nem ugyanaz a kategória, mint a továbbajándékozott haszontalan lomok, és illetkenségnek sem érzem.

Az ajándékozásnál az a lényeg, hogy benne legyen a szívünk, lelkünk, a többi nem számít.

2017. dec. 30. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
30%
Karácsonyra igen, de ha csak mellesleg adná oda, akkor nem.
2017. dec. 30. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
15%
Nem. Nem szeretek új dolgokat venni nekik. Pazarlás és sosem adnám rá az új ruhát, mert sajnálnám.
2017. dec. 30. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
70%
27, szegény gyerek, amíg otthon lakik, csak mások levetett ruháiban jár? :(
2017. dec. 30. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
62%

Utolsó, szerinted egy pár éves gyereknek mit számít? Legfeljebb téged zavar a tudat mert sznob vagy.

A mi gyerekünk is szinte csak használt ruhában van, 1 éves múlt. Persze vettünk néhány ruhát újat is ami jó áron volt, illetve kaptunk is ajándékba újat is. De nagy többsége használt. A gyereknek tök mindegy, hidd el.


Majd később nyilván más lesz, de pici korban csak a szülők hülyesége a kizárólagos új ruha mánia.

(Cipő kivétel, abból mi se adunk használtat.)

2017. dec. 30. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
42%
Ja és a mi gyerekünk is kapott Mikulásra is, karácsonyra is használt játékot. Tök jól eljátszik mind a kettővel. Kapott újat is ami meg egyáltalán nem érdekli.
2017. dec. 30. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!