Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaszoba, gyerekszoba » Tudnátok nekem segíteni, hogy...

Tudnátok nekem segíteni, hogy miket kell feltétlenül megvásárolnunk a babaszobába?

Figyelt kérdés

Szeretnék írni egy részletes listát,hogy mi is kellhet egy újszülöttnek. Annyi mindent ajánlgattak a bababoltban,hogy képtelen voltam dönteni.

Mi az,ami tényleg kell és mi az,amit teljesen felesleges lenne megvenni?



2018. dec. 7. 15:32
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Minden, amiről te úgy érzed, szükséges, az kell. Általában nem árt egy agy a gyereknek, pelenkázó komód vagy lap, egy kuka a pelenkának, szekrény a ruhaknak es ehy kis kad.
2018. dec. 7. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
63%
Kiságy matraccal, kád +(állvány), valamilyen pelenkázó hely(kemény feltét vagy komód és puha feltet), pelenkáknak kuka, valami szekrény a ruháknak. Kb ennyi a minimum, a többi rajtad múlik. Pl télen lakásba érdemes párásító, légzésfigyelő, bébiőr, pihiszék, rácsvédő, hálózsák vagy ágynemű...
2018. dec. 7. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ami kell:

Kiságy( kivéve ha veletek alszik, mert van ilyen)


Pelenkázóhely ( pl komód, vagy csak pelenkázólap.. Eszközök, popsitörlő, tetrapelus, krém, ha nem a gyógyszertárit szeretnéd, pelus,)


Tisztálkodás: kiskád ( opcionális a szűkítő, a kádállvány.. Stb) kifogó, vagy olyan törölköző,amit csak ő használ, érdemes váltásban gondolkodni, pl a lányom tüsszögős, olyankor tuti kicsúszik a szaftos puki, de nem minden baba ilyen, kisolló, vagy csipesz, amit csak neki használsz, babaolaj( én csak koszmó ellen használtam, babakefével, de lehet puha fogkefe is) púder: csak amikor pár hónaposan combhurkái lettek és melege volt.. Féltem h bepálik)


Ruhák.. Stb


Többi opcionális


De pl szoptatáskor bedurrant melleket mellszívó nélkül nehéz rendbetenni


Ha kell pótlás akkor kell svéditató, kiskanál vagy cumisüveg..stb attól függően mivel kapja

Ilyenkor jobb ha van sterilizáló, mert nem egyszerű annyi mindent kifőzni


Valaki szerint nem kell pihenőszék, jàtszószőnyeg

Mindkettőt első napról használjuk


Innen a határ a csillagos ég



Priviben ha kéred a kelengyelistámat, elküldöm

2018. dec. 7. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez iszonyatosan egyéni!


Mi pl a második babánál már 6 hetes korában szétszedtük a kiságyat, mert nem aludt benne, csak foglalta a helyet.

Van, aki vesz külön pelenkázó komódot, van aki a francia ágyon pelenkáz, van aki hálózsákban altat, van aki takarót vesz stb


Nem fogsz olyan listát kapni/találni, ami neked teljesen meg fog felelni!


2 tök különböző gyerekem van, ami mindkettőnél ugyanúgy kellett az a textil pelenka, takaró, éjjeli fény és egy kislámpa.

(Pelenka, popsitörlő, fürdető, kád, ruhák + nekünk a babakocsi, de ismerek olyanokat, akik ez helyett hordozókendőt vettek...)

2018. dec. 7. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Ment a zöld :)
2018. dec. 12. 10:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!