Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Lila ecsetelőt hogy kell...

Lila ecsetelőt hogy kell alkalmazni babák popsijan?

Figyelt kérdés
5 hetes a kisfiam. Gombás a feneke. Ecseteles után be kell kremezni a fenekét? Vagy kezelés alatt csak ecsetelni szabad?
2019. júl. 24. 15:26
 1/1 anonim ***** válasza:

Életemben nem hallottam még gombás fenékről (4 gyerkőcöm van), szóval ezt saját kútfőből nem tudom,de nekem a logika azt diktálja, hogy egyszerre a kettőt nem kéne...

Az ecsetelő tájékoztatásán nem szerepelt ilyen infó??

Ha nekem kéne dönteném (bár már nem pelusos egyik sem), akkor úgy csinálnám, hogy a megadott számú alkalommal használnám az ecsetelőt, és esetleg a köztes időben a popsikrémet...(ahogy kétféle lázcsillapítót sem lehet egymás után rögtön beadni) Szerintem mindenképpen meg kellett volna kérdezni,hogy ha felszívódott/felszáradt az ecsetelő,kenhetsz-e rá bármit....de ezt bármikor megteheted, akár telón is...


...és az is érdekes lehet,hogy tápszeres,vagy anyatejes, mert én azt tapasztaltam, hogy a tápos kaki jobban kikezdi a baba fenekét,mint az anyatejes...


Esetleg próbálhatod szárazabban tartani: kaki után rögtön csere, gyakoribb pelusváltás, hogy kevesebb irritáció érje a fenekét,ne legyen sokáig nedves,és csak az ecsetelőt használni...

Vagy lekenni,és kicsit többet levegőztetni a bőrét..lehet, ez bután hangzik,de egy gumilepedővel, vagy pelenkázóalátéttel megoldható. Mert a nedves környezetben úgy gondolom nehezebben gyógyul a gomba...


Esetleg a védőnőt felhívod és megkérdezed,mi a tapasztalata -nálam anno, ha nagyon elfogyott a tudomány, akkor ez volt: orvos/védőnő/gyógyszerész.

2019. júl. 27. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!