Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » 2 hetes babám folyton sír...

Évi.e kérdése:

2 hetes babám folyton sír szopizás után. Valószínűleg nagyon hasfájós? Sokszor próbálok kevesebbet adni neki, hogy ne terhelje meg annyira a kis gyomrát.

Figyelt kérdés
Tudtok valami biztos megoldást? Espumisant használunk. Minden etetésnél adok neki, de így sincs meg a várt hatás. N@gyon kétségbe vagyok esve, hogy soha nem múlik el, és nem tudom megynugtatni sem. Sagitsetek!?

2019. aug. 9. 22:03
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

A 3 óránként az ilyen picinek ritka lehet. Talán próbál sietni és túlkajálja magát vagy tényleg éhes a végén. Vafy csak nem szeretné, hogy levedd.

Hordozást próbáltad?

A hasfájás oka sokszor a babához nem alkalmazkodó szoptatási rendszer.

Ezeknek a szereknek nagy része placebo.

(Enyém tényleg 3 oránként evett általában, de ő nagy súlyú baba, jó erővel szopott és én mindig kivártam, hogy végezzen, volt hogy pihent picit a mellen, aztán folytatta).

2019. aug. 10. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
72%
10es vagyok. Nekem azt mondta a gyerekorvos hogy az sem jó ha túl gyakran van etetve, mert nem pihen a gyomra.2-3 óránként etettem(kivéve növekedési ugrásnál vagy ha tényleg úgy láttam éhes) A torna tényleg jó, még azt is kipróbálhatod. Kitartás
2019. aug. 10. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Az èn gyerekorvosom pedig azt mondta, adjak neki annyiszor ahànyszor kéri. Ha ez másfèl óra akkor másfél. 3 hónapos kor körül áll be egy rendszer az etetéseknél.
2019. aug. 10. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha rögtön az etetés végén sír, az nem vsz hogy hasfájás, inkább szeretne tovább maradni a mellen.
2019. aug. 10. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
3 borzasztó hasfájós gyereken vagyok túl, nálunk 3 hónapig tartott de olyan szinten, hogy az elsővel folyton orvoshoz rohangáltam mert nem hittem el, hogy nincs baja ha egyszer így üvölt. Szerintem mindegyiknél ilyen pokol lett volna, ha egy helyettes doktornő nem mutatja meg, hogy létezik szélcső, és hogy hogy kell használni. A másodiknál és a harmadiknál mar előbb volt 2 szélcsövem, minthogy a gyerek megszületett. Nekünk életmentő volt. Patikában lehet kapni.
2019. aug. 10. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Jah, teljesen életszerű ez a tovább maradna mellen duma... Komolyan el tudjátok képzelni, hogy a kérdező stopperrel méri a szoptatást, és 15 perc után elveszi a gyerektől a mellet, és akkor se adja vissza, ha sír?
2019. aug. 10. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Szerintem meg éhes marad. 2 hetesen a lányom félálomban cuppant le a ciciről... Tele volt a gyomra, aludt. Addig szoptasd, míg Jóllakik!
2019. aug. 10. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

16. Sokszor van, hogy megpihen a baba evés közben. Ez fárasztó izommunka, még a nagyobb babák is leizzadnak közben. Picinek kisebb az ereje, több idő kinyernie a tejet, pedig így is hamar elfárad.

Ilyenkor megpihen, és azt lehet gondolni, hogy csak komfort szopizik. Ha leveszed mellről sír.

Szóval igen, ez teljesen életszerű, logikus tévesztés az anya részéről.

2019. aug. 11. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 Coffelia ***** válasza:
100%
Keress egy képzett ibclc vizsgás szoptatási tanácsadót. De annyit mondanék máris, hogy ha sokszor adsz kevés ideig cicit, akkor magas laktóztartalmú, hígabb állagú tejet szopizik ki mindig, ugyanis a magasabb zsírtartalmú tejet akkor kezdi el a mell termelni, amikor a baba már legalább 10 perce szopik. A magas laktóz pedig könnyebben okoz hasfájást, mert a laktózt lebontani nagy meló. Ne vedd el tőle, bízz benne, hogy addig szopik, amíg jólesik neki. Neki is meg kell ismernie a maga határait, a jóllakottságát, vagy az érzést, hogy még kér. Semmilyen időkorlátot nem kell betartani egy 2 hetes gyereknél, figseld a korai éhségjeleket, a tátogatásra máris adhatsz cicit, az ökölrágásra sürgősen, és ne várd meg, hogy hanggal kérje, mert akkor már nagyon éhes. Egy ilyen fiatal babának még iszonyú kicsi a gyomra, hamar telik, hamar ürül, és már kéri is a következőt. Illetve a cicizés funkciója egyáltalán nem csupán az evés, hanem szomjoltás, nyugalomérzés, szopási reflex gyakorlása, arcizomerősítés, mamaillat, jóérzéy keltése. Ezekre mind lehet igénye, ezért érdemss azonnal megadni neki.
2019. aug. 31. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!