Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Hányós hasmenős vírust meg...

Hányós hasmenős vírust meg lehet valahogy előzni?

Figyelt kérdés
Hányós hasmenős vírust meglehet valahogy előzni? Ma és holnap nálunk lesz a rokonság keresztelő miatt, de a fél rokonság le van fertőzve hányós hasmenős vírussal.. A kisfiam öt hónapos, nagyon félek, hogy elkapja tőlük a vírust. Meglehet ezt valahogyan előzni, védekezni ellene, ha csak minimálisan is?
2019. aug. 24. 09:23
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Túl sokat sajnos nem tudsz tenni, akik betegek tegyenek fel szájmaszkot, bár elég érdekesen fognak kinézni a templomban, továbbá ne nyúljanak a babához és kézmosás, fertőtlenítés ezerrel, nyitott ablakok, ahol lehet és ha elmentek mindent lefertőtleníteni, hogy lehetőleg ti se kapjátok el.

Kisfiam 5 hetes volt, amikor a férjem hazahozott egy ilyen csodát. A pici nem lett beteg, ellenben én igen, az életemért küzdöttem - túlzás nélkük - három napig, szörnyű volt.

2019. aug. 24. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen.Ha a beteg családtagok nem mennek a keresztelore.Normalis esetben hasmenés, hányás esetén az ember elkerüli, hogy szándékosan megfertozzon másokat.
2019. aug. 24. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
95%
Hogy jut eszébe valakinek, hogy fertőző betegen emberek közé menjen? Neked meg fontosabb a keresztelő, mint a gyerek egészsége, gratulálok, igazi díszanya vagy. Majd nézegetheted a kórházban a keresztelőn készült fotókat, remélem megéri.
2019. aug. 24. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Minden betegnek megmondom, hogy nem teszem ki a fiamat 5 hónaposan egy ilyen betegségnek, ha már választhatok és megkérem őket, hogy távozzanak. Egy normális felnőtt ember erre magától is gondol (ezt a rokonokra értem).


Ha nem szólsz nekik, semmit se tudsz tenni, simán átmegy rajtatok is.

2019. aug. 24. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Minden joindultattal: inkább hagyjátok ki azt a keresztelt. Amúgy hiányos hasmenéses vírussal képesek elmenni? Normálisak? 5 hónapos babarol van szó, ha elkapja kórház az biztos....
2019. aug. 24. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem, a betegek maradjanak otthon. 5 hónapos még nagyon kicsi..
2019. aug. 24. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Én terhesen kaptam el, csak annyitól, hogy 10 percig tartózkodtam egy bölcsiben, szörnyű volt.. Szerintem, ha egy 5 hónapos elkapja, az simán kórház neki.
2019. aug. 24. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Tuti elhalasztanám a keresztelőt. Én terhesen is végig attól féltem, hogy elkapom, de szerencsere elkerült. Míg a fiam egy ilyen virustol 2x hányt, és 3 napig kikelni alig birtam az ágybol, pedig beton az immunrendszerem, de ezzel a virussal en sem birok, hát meg egy 5 hos.
2019. aug. 24. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Olyan kifejezés nincs, hogy le van fertőzve...

Hogy jut egyáltalán ilyen eszedbe, hogy a gyerek közelébe engeded őket??

2019. aug. 25. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Gondolom, nem azok mennek el, akik épp rosszul vannak, hanem a családtagjaik, akikről nem lehet tudni, hogy hordozók-e már/még. Ha nem laktok velük együtt, azaz nem nálatok szállnak meg, és kerülitek a puszilkodást, kézfogást, akkor szerintem ugyanannyi esélyetek van elkapni, mint tömegközlekedésen vagy egy étteremben. Vigyél magaddal kézfertőtlenítőt és ne add oda senkinek a babád.
2019. aug. 25. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!