Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Orrmandula kivétele után...

Orrmandula kivétele után mennyire ritkulnak a betegségek?

Figyelt kérdés

Érdemes megműttetni egy 3 éves gyereket? Szeptember közepén lenne a műtét. Nem tudja elkezdeni az ovit sem így... 2018-tól sok fertőzés volt, 2019 májusban kórházba is került arcüreggyulladás, 40 fokos láz és egyebek miatt.

Lehetséges, hogy nem lesz 2 hetente beteg a műtét után? Vagy attól még ugyan úgy elkap mindent? Bölcsibe járt.


2019. aug. 28. 22:28
 1/7 A kérdező kommentje:
Nyerünk vele vajon...? Mindkét fülében légtartalom szűkület van miatta. Hallása jó. De könnyen begyulladt neki.
2019. aug. 28. 22:30
 2/7 anonim ***** válasza:

Orvos javasolja a műtétet?

A fiamnak 3 és fél évesen vették ki, és tubust (grommet) is kapott. Nagyon elleneztem, olyanokat olvastam hogy utána állandóan beteg lesz (nem volt előtte extrém beteges de minden a fülére húzódott a legpitibb kis náthának is középfülgyulladás lett a vége).

Csak azért mentem bele a műtétbe mert a fül-orr-gégész aki javasokta az apósom, és úgy voltam vele már majdcsak nem akar rosszat az unokájának :D

Ez másfél éve volt, azóta néhány lázas víruson kívül semmi baja nem volt, még taknyos se igazán volt, nemhogy középfül-gyulladás...

Szóval nálunk tényleg segített. Nem általános csodaszer nyilván, de ha ez okozza a sok betegeskedést akkor persze megoldás lehet.

2019. aug. 28. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Persze, doki javasolta. Remélem, segíteni fog!
2019. aug. 28. 23:04
 4/7 anonim ***** válasza:
Lanyomnak 4 évesen vették ki,, most 10 éves, azóta talán 5x ha beteg volt. Ő már ha beteg se volt is alig kapott levegőt az orrán. Féltem én is, de bánom hogy hamarabb nem vittem!
2019. aug. 29. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én 6-7 éves voltam, azóta alig voltam beteg.
2019. aug. 29. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nálunk középső csoportban tavasszal volt úgy, hogy műtét lesz (előtte 3x gyulladt be a füle, kb. kéthavonta, és erősen csökkent a hallása). Aztán nyáron elhalasztották taknyosság miatt, aztán ősz elején újra elhalasztották rossz vérvételi eredmény miatt (kiderült azért, mert csak kevés vért sikerült venni). Ezt kicsit jelnek véve és gyógyszerész rokonom tanácsára, rákérdeztem a dokinál, és kipróbáltuk a Broncho Waxom (remélem, jól írom) kúrát, az egy szájon át szedhető oltás, három hónapig tartott (ha jól emlékszem). De azon a télen nem lett beteg és tavasz végén kijelentették, hogy már hozzánőtt a feje a mandulájához, a hallása is oké lett, így nem kellett a műtét. Szóval mi így úsztuk meg. Azóta nem volt beteges, csak a "szokásos" évi két megfázás (de mindenféle komplikációk nélkül), már negyedikes. Persze biztos nem mindenkinek használ, és azóta lehet van modernebb ilyesmi készítmény is, de érdemes rákérdezni, nektek javasolják-e.
2019. aug. 29. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Szedte már a lányom. Broncho waxomot is (baci ellen), és Isoprinosint is (vírus ellen).
2019. aug. 29. 12:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!