Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » 11 hós,39 fokos láz, semmi...

11 hós,39 fokos láz, semmi más tünet. Ügyeletre vinnétek?

Figyelt kérdés

Délután voltam vele az orvosnál, ő nem fogadott, mert nem az ő betegei vagyunk.

Adtam neki Nurofent, az levitte a lázát, de 4 óra múlva megint 39 fokos láza van. Más tünet nincs. Kicsit bágyadtabb és kevesebbet evett, de ennyi.

Ti vinnétek ügyeletre? (csak felnőtt ügyelet van)

Tudom, hogy hülye kérdés, de mindenhol azt írja, hogy ezért ne vigyük orvoshoz a gyereket, de mint első babás szülők aggódunk. Holnap reggel biztos, hogy az első utunk az orvoshoz vezet, csak az a kérdés, hogy rohanunk-e vele már most?


2019. nov. 19. 21:12
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
65%
39,4 volt egyszer a nála kisebb lányunknak, hűtőfürdő és kúp után 1 órával már csak 38,5 körül volt - eszünkbe sem jutott ügyeletre vinni
2019. nov. 19. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
39,8al vittem késő délután gyerekorvoshoz. Semmi más tünete nem volt. Nurofenen kívül nem is adtam neki semmit. 2 éves 2szer volt ilyen nagyon lázas semmi más tünet nem volt és egyéb betegsége se.
2019. nov. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Kiderült, hogy mitől lázasodtak be?
2019. nov. 19. 21:25
 4/19 anonim ***** válasza:
77%
Nem. Itatnám sokat. Hideg borogatás vagy hütő fürdő, lázcsillapító.
2019. nov. 19. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
43%
Nem fogzik? Kislányomnak akkor volt 3 napig láza minden más tünet nélkül mielőtt kibújt a foga. Amint kibújt a láz megszűnt.
2019. nov. 19. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

De, egyszerre 4 foga indult meg, tömi az öklét (és minden mást) a szájába.

Először én is a fogacskákra gyanakodtam, de ilyen magas láz miattuk?

Délután hűtöttem és kapott lázcsillapítót, ami kis ideig hatott is. Este a szokott időben elaludt.

2019. nov. 19. 21:36
 7/19 anonim ***** válasza:
24%
Nehogy hűtőfürdőztesd, nagyon elavult, barbár, semmit nem érő módszer. Nálunk is a fogzás miatt volt lázas, volt egy db foga, majd 39 fokos láz 2 napig, hopp lett 5 foga egyszerre.. Nurofent vagy algoflex babyt adtam neki.
2019. nov. 19. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
94%

Olvass utàn a "3 napos láz" betegségnek. Ráillik a tünetekre.

Folyadék, pihenès, nurofen.


Jobbulást kívánok!

2019. nov. 19. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Tavaly a 11 hósom napokon át lázas volt. Voltunk orvosnál, semmi tünete nem volt. 3 napos láznak bélyegezték. 40,5- tel másnap ( nov 1) bevittük ügyeletre, ugyanezt mondták. Hétfőn ( ez volt a 4. nap) visszavittük a házidokihoz. Ekkor már ráncolta a homlokát, hogy ez valami mas lesz. Labort kért, vizeletet. Másnap reggel a mentő jött értünk: lazgörcsöt kapott ( öröklött). Kórház, kiderült, hogy hugyúti fertőzése van. Összesen 8 napon át volt lázas, mire hatott az egyik antibiotikum. Ha 4. nap is lázas kérj vizeletvizsgálatot. A fogzástól gyengül az immunrendszer és fogékonyabbak a vírusokra a babák, tehát nem magatól a fogzástól láuas, ezt a tévhitet elfelejthetnénk végre.
2019. nov. 19. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
63%
#7 őszintén érdekelne, hogy mi a barbár a hűtőfürdőben!
2019. nov. 19. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!