Terpeszpelenka nélkül?

Figyelt kérdés
A kisfiamnak a 4 hónapos csípővizsgálaton írták fel a terpeszpelust, a leleten az áll, hogy "csontmagvak sejthetők", 8 hónapos koráig hordania kell (most 5 hónapos). Pár napja elkezdett duzzadni az ínye, jönni fog a foga, emiatt nagyon sokat nyűgös, sokat sír, ezért sokat van ölben, így viszont kényelmetlen neki a terpeszpelenka, nyomja, vágja a combját. Gond lesz-e belőle ha nincs állandóan rajta? Járt valaki hasonló cipőben, aki keveset adta rá a babóra a terpeszpelust?

2019. nov. 20. 16:09
 1/10 anonim ***** válasza:

Szia.

Milyet vettél neki? Az én 7 hónapos kisfiam is hordja,amiatt,amiért a tiédnek is kell. A gyógyszertárban csak ruhán kívül hordható fűzőszerű valami volt. Azt ő sem szerette. Netről rendeltünk pelusra adható gatyaszerűt. Pattentos,tiszta pamut.

Azt már elviseli,a mozgásban sem akadályozza. Nekünk éjjel-nappal hordani kellett volna,de éjszakára nem adtam rá. Volt,hogy nappalra sem,ha épp mosásban volt (1-et rendeltünk).

Múlt héten volt controll. Már van sejtmag,csak asszimetrikus,így még 6 hétig hordani kell.

A Viganthol cseppet pedig 1-ről 2-re emelték. Ezt nektek nem javasolták? Ez is segíti a csontmag kialakulását.

2019. nov. 20. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
43%
Nem kell a foga miatt sokat ölben tartani, mert hozzászokik. Az ínye attól még ugyanúgy fáj, mintha az ágyáéban lenne. A terpesz pelust pedig állandóan hordania kellene, hogy ne legyen a járással problémája.
2019. nov. 20. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
A foga terpeszpelus nélkül is fájna, viszont terpeszpelus nélkül nem fog járni rendesen. Állandóan legyen rajta.
2019. nov. 20. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
86%

Terpesz pelus plusz hordozás. Rajta van, kézbe van közben mégis szabad a kezed.

Az meg aki azt írja ne legyen kézben mert hozzá szokik.... inkább hallgassa egész nap hogy sír keservesen?

2019. nov. 20. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Gyógyszertárban vettem neki, pamut, tépőzáras. Alváshoz én nem adom rá, mivel zömében az oldalán alszik, és abban nem tud. Egyébként már nagyon sokat hasal, úgy a lába széles terpeszben van. A Vigantolt nekünk 4 cseppre emelte az ortopédus, de a gyermekorvosi szerint az sok.

Ölbe pedig eddig nem volt kapatva, és most sincs, de ha sír a gyermekem, egyértelmű, hogy nem hagyom. Természetesen nem az az első, hogy felkapom, először mindent megpróbálok úgy, hogy fekszik.

2019. nov. 21. 07:54
 6/10 anonim ***** válasza:

1-es vagyok.

Az jó fajta betétes rugi. A miénk is hasonló,csak pattentos. Én nappali alvásra ráadom,éjszakaira nem.

A 4 csepp Viganthol nekem is soknak tűnik. Nekünk (ahogy írtam is) 2-re emelték,és 2 hónap alatt szépen kifejlődött a csontmag.

Igaz,az én babám 2 hónapos kora óta hordja a betétes rugit.

A controllon már a tiednek is lesz csontmag. Csak add rá a rugit. Minél többet legyen rajta. Nekem azt mondta a védőnő,ha napi 6 órát rajta van,az már jó. Persze ettől több ideig hordja. Csak akkor marad ki 1-1 nap,ha mosásban van. Illetve éjszakára nem adom rá.

2019. nov. 21. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Most leszek megkövezve XD mosható pelenka? Jóval nagyobb a terpesze, mint az eldobhatónak rlés a közhiefelemmel ellentétben abban is megtanulnak minden mozgásformát. Tudom, fúj meg minden, de utána nézhetnél, kérdezhetnél szakembernél, kényelmesebb, mint egy terpeszpelus.
2019. nov. 22. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Részemről ment a zöld kéz,Utolsó!

Én is hallottam a mosipelus ilyen hatásáról. Őszintén szólva (nem emiatt),de tervezek átállni a mosipelusra.

2 nevelt babám van (6 és 7 hónaposak),és kezd elegem lenni a rengeteg használt eldobhatóból. És még nem is anyagi megfontolás vezérel,sőt zöld sem vagyok,csak épp nagyon gyorsan telik a kuka😃.

Még olvasgatom,milyen kezdőcsomagot érdemes venni.

Kérdező!

Érdemes ám elgondolkodnod azon,amit előttem írtak. Tényleg jó terpeszpelus helyett is.

2019. nov. 22. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én mondtam a hordozást. A mosipelust már le se mertem írni 😂😂 Sokszor a hurciérz is beszolnak itt. Na szóval barátnőmnek a kettő együtt+ torna tökéletesen bevált
2019. nov. 23. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2019. nov. 27. 06:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!