Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Pozitív allergiateszt, tünet...

Pozitív allergiateszt, tünet nélkül?

Figyelt kérdés

A kislányom (2 éves múlt) télen többször került kórházba obstruktív bronchitisszel, sokat köhögött, jelenleg inhalációs szteroidot kap minimális mennyiségben (Flixotid). Azóta tünetmentes.

Végeztettünk allergiatesztet vérből. Pozitív lett: poratkára, macskaszőrre, tejre (béta-laktoglobulin) és tojásra. De semmiféle allergiás tünete nincs. (Ha pl. macskát ölel, bújik hozzá, utána dörzsöli kicsit a szemét, de ennyi.)

Két pofára eszi a tejtermékeket, a tojást, még a hasa se puffad tőle, a széklete normális, a bőre szép. A nagyszülők lakása csupa kárpit, padlószőnyeg, van egy csomó macskájuk, ott sem tüsszög-köhög.

A pulmonológussal abban maradtunk, hogy ha nincs tünete, felesleges lenne kizárni az étrendjéből ezeket az alap táplálékokat. De azért kicsit aggaszt.


Volt így valaki? Később jelentkeztek allergiás tünetek?


2019. máj. 28. 09:33
 1/3 A kérdező kommentje:
A macskához bújást úgy kell érteni, hogy a macska szőrébe temeti az arcát több másodpercig. Ennyitől még én is prüsszögnék, pedig nem vagyok rá allergiás.
2019. máj. 28. 09:37
 2/3 anonim ***** válasza:
Az allergia teszt eredményén jelölik hogy milyen fokú az allergiája. Lehet hogy ezekre nem annyira érzékeny vagy még csak kialakulóban van. Én pl. állítólag allergiás vagyok a mogyoróra és semmi bajom nincs tőle, de most kb 1 évig kerülnöm kell amikor lehet hogy később ne alakuljon ki jobban. Lehet hogy nála is ez a helyzet :)
2019. máj. 28. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Gondolom a pulmonológus elmondta, hogy a poratka allergia akkor aktiválódik amikor náthás. Azért lesz bronchitise. A többihez nem tudok hozzászólni.

A flixotide ezért kell, de ahol laktok, muszáj a poratka ellen tenned.. a nagyszülők nyílván nem dobálják majd ki a szőnyeget, kárpitos bútort..

2019. máj. 28. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!