Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szeptemberben született babát...

Szeptemberben született babát hogyan kell öltöztetni a 24-25 fokos lakásban? (első baba)

Figyelt kérdés

Azt mondta a védőnőm hogy mindig egyel több réteg mint rajtam. Igaz, hogy én mozgok ő meg még csak fekszik, de van mikor leülök én is és néha magamra húzok egy pokrócot.


S ami még érdekelne, hogy éjszakára, ti mit adtok egy 1 hónapos babára?


Én jelenleg napközben hosszúujjú body, és rá egy hosszúujjú rugdalózót szoktam ráadni. Szoktam ellenőrizni a nyakánál hátul, hogy milyen a hőmérséklete, kellemes melegnek szoktam érezni.

S este is ugyanígy szoktam felöltöztetni.



2018. okt. 18. 09:53
 1/6 anonim ***** válasza:
89%

24-25 fokban ez rengeteg.

A bolcsohalal legnagyobb kockazata a tuloltoztetes!!

2018. okt. 18. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
90%

Szia, nem szabad túlöltöztetni! Mi kertes házban élünk, 20-21 fok van mindig, a pici babám egy hosszú ujjú bodyban van és rajta egy kantáros kis nadrág. Betakarom, amikor alszik, amikor szopizik, általában így van és jól érzi magát. Én a melegebb hálózsákot szeretem a legjobban, mert azt nem tudja a fejére húzni, mint a takarót.

Reggelente kintre jobban felöltöztetem, meleg sapkát adok és őszi anorákot, ilyen kis plüss anyagból + egy vékony pléd. A babakocsi aljában is van pléd, nehogy alulról felfázzon. Viszont délután, amikor tűz a nap, csak rugdalózó és kardigán, a kis lábán meg pléd.

2018. okt. 18. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
9%

Tuti hogy itt nem fogsz megnyugtató választ kapni. Az egyik oldal azt mondja hogy túl van öltöztetve, a másik szerint meg megfázik így az a szegény gyerek. Nem vagyunk egyformák. Az ilyen picúrok hőháztartása pedig még nem olyan stabil, ezért kell őket jobban felöltöztetni. Azonkívül 1 hónapja még a 37 fokos anyaméhben lebegett.

Az a fontos, hogy figyeld a babádat, hogy neki mi a konfortos. Ha izzad akkor melege van, öltöztesd lazábban. Ha hidegnek érzed a bőrét, öltöztesd fel. Bízz magadban! Te fogod legjobban tudni mi jó neki! Jó babázást.

2018. okt. 18. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem áprilisban volt 1 hónapos, vagy rövidujjú body vékony (nem plüss) rugdalózóval, vagy hosszúujjú body talpas nadrággal vagy zokni+nadrággal. Ha bealudt betakartam.
2018. okt. 19. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ja, az éjszaka lemaradt, születése óta hálózsák, most októberben rövid body hosszú rugi a pizsamája vagy hosszú body és kantáros rugi. Nappalra most 7 hónaposan már sosem adok rá rugdalózót, itthon hosszú body kisnadrág zokniban van. Még nem mászik, akkor valószínűleg kap majd egy harisnyát is, mert a lakásban rengeteg a járólap és hideg így télen.
2018. okt. 19. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Gyerekorvos azt mondta hiába nézem a kezét és a tarkóját az nem jelent semmit. Ha a lába hideg akkor fázik. Én rövid ujjú body-t és egy rugdalozót adok rá, attól függően mennyire érzem hidegnek és hol kap egy zoknit vagy egy kantáros kis nadrágot.


Este egy hosszú ujjú body van rajta meg egy lábas nadrág és be van takarva.


Éjjelre mindig fel melegszik a szoba, de nappal sajnos nekem is sokszor hideg van.

2018. okt. 19. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!