Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » 3 év körüli ovis gyerekednek...

3 év körüli ovis gyerekednek mindig ír az orvos antibiotikumot ha lázas, fáj a torka?

Figyelt kérdés

2020. jan. 14. 09:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
DEHOGY! Általéban a láz+torokfájás az vírusos megbetegedés, teljesen felesleges és hatástalan az antibiotikum. Talán ha egyszer kapott eddig a fiam antibiotikumot, 5 éves. Többször volt neki torokgyulladása, hólyagos is. De ez mind vírusos.
2020. jan. 14. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Mindig nem, mondjuk nem sokszor lázas inkább csak meghűlés, de ezzel el se viszem orvoshoz csak ha köhög is hogy hallgassa meg, amúgy házipatika.

De ha nem múlik el a meghűlés 5 napon belül akkor viszem dokihoz és akkor már szokott kapni antibiotikumot is mert általában felülfertőzödött a nátha ilyen esetben.

2020. jan. 14. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
17%
Igen, mindig. És ha véletlenül, nem, akkor eltart neki 2-3 hétig is a betegség. Rámegy a fülére, a homloküregére, a tüdejére(!).
2020. jan. 14. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem. De mondjuk nem is szaladok orvoshoz rögtön, ha lázas és fáj a torka, csak akkor, ha nagyon makacs a láza, vagy ha az ilyenkor szokásosnál látványosan szarabbul van a gyerek. 4,5 éves, egyszer kapott antibiotikumot, tavaly egy fülgyulladásra.
2020. jan. 14. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem, sőt eddig egyszer sem írt fel. Vírus okozza ezeket, nem hat rá az antibiotikum.
2020. jan. 14. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

És ha nem kap antibiotikumot akkor mennyi idő míg meggyógyul, és meddig nem megy oviba?

Nekünk szinte mindig ír antibiotikumot az orvos, de most azt mondta nem vészes, egy hétig csak Sinupret meg vitaminok hátha elég lesz. Pénteken kell visszamenni vele. Viszont ha csak kell antibiotikum akkor jövőhéten is itthon kell maradnia, engem meg már lassan kirúgnak a munkahelyről annyit hiányzok.

2020. jan. 14. 12:06
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Az nagy baj, ha mindig antibiotikumot kap, könnyen lehet, hogy ezért beteg ilyen sokszor. Meg lehet állapítani vérből, hogy vírus, vagy baktérium okozza, de gyerekeknek nem szokták megnézni, ha baktérium, vagy felülfertőződik baktériummal, akkor elhúzódhat a betegség. Nálunk eddig egyetlen lázas, torokfájásos betegségnél sem kellett gyógyszer és mindegyik meggyógyult néhány napon belül.
2020. jan. 14. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Fiamnak 3 napig 39 fölötti láza volt. Azt mondta vírus, csak lázcsillapítás és tényleg szépen javult magától. Barátnőm gyereke kezdetektől folyton mindenre antibiotikumot kapott, már iskolás és kb havonta beteg. Nem gyógyul smemitől.
2020. jan. 14. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
És ilyenkor meddig van otthon a gyerek nálatok?
2020. jan. 14. 12:56
 10/12 anonim ***** válasza:

4-es vagyok, pár nap, nagyon max 1 hét, amíg úgy van itthon, hogy tényleg indokolt. Most pl pénteken maradt itthon, mert fájt a torka és hőemelkedése volt. Igazából ma már egész nyugodtan mehetett volna oviba, azért nem vittem, mert holnap kora délután megyünk fogorvoshoz, és nem akartam szórakozni, hogy előbb érte menni stb, akkor már inkább maradjon itthon ebben a másfél napban.

(én itthon vagyok egyrészt tesóval, másrészt home officeos egyéni vállalkozó vagyok, úgyhogy nekem nem gond)

2020. jan. 14. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!