Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » A faluban nincs gyerek orvos,...

A faluban nincs gyerek orvos, jogos amit kér a másik falu orvosa? Többi lent.

Figyelt kérdés
5 km-re van a másik falu ott van gyerek orvos. Viszont minden alkalommal amikor oda kell menni pénzt kér azért hogy megvizsgálja a gyerekeket. Ez jogos és szabályos? Ha nem akkor mit lehet tenni ellene?
2020. jan. 7. 07:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
63%

Kihez tartoztok?

Ha sztk-oep rendelőbe mentek, akkor nem jogos!

Védőnő mit mond?

2020. jan. 7. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Mikor még nem született meg a pici akkor kellett választanod neki gyerekorvos,ami a kiskönyvedbe bele is került.Ő ment ki mikor hazamentél a kórházból ,tehát ő a pici orvosa.Ha ez az az orvos akit te mondasz akkor nem kérhet pénzt.Egyébként akárki lehet az orvosa ha bevállalja a kicsit,vagyis felveszi a betegei közé,van hely nála stb. akár két várossal arrébb.Barátnőm elköltözött de annyira szereti a gyerekorvosát hogy megkérte hagy maradjanak a gyerekei nála így 30 km-re cipeli őket ha vetegek
2020. jan. 7. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
92%
Csak magánpraxisban kérhet pénzt.
2020. jan. 7. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
92%

Akkor kérhetném esetleg, ha házhoz megy. De ha ő a gyerekorvosotok nem kérhet azért, mert mentek.

De nyilván mit tudsz csinálni, ha ott vagy és elkéri...

A ti falutokban egyáltalán nincs orvos? Mert nálunk a felnőtt orvoshoz lehet vinni a gyerekeket is. Szóval az én orvosom a gyerekét is. Rendes gyerekorvos 20km-re lenne. De ez a doki nagyon ért a kicsikhez is.

2020. jan. 7. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Kerj számlát. Egyébként ki a gyerek orvosa? Nem feltétlen kell h gyerekorvos legyen. Falvakban általában a helyi doki az. Szóval kinél van a kartonja??
2020. jan. 7. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az előzőekkel, egy félmondattal egészíteném ki:


"feltéve, hogy Magyarországon élsz."


Mert sok olyan kérdező van, aki egészen abszurd dolgokat kezd ecsetelni, aztán a 30. válasznál benyögi, hogy nem is Magyarországon élnek.

Másik ország: más jogszabályok, más szokások. Ezt tudomásul kell venni.

2020. jan. 7. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
5-ös vagyok. Igaz erre nem gondoltam :D Pedig tényleg a kérdések 50%-a olyan.
2020. jan. 7. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat. Van 1 orvos de ő igazából még a felnőtekkel sem foglalkozik nem hogy a gyerekekkel. Magyarországon élünk. És igen ő a gyerek orvosunk de úgy gondolja mivel nem helybéliek vagyunk ezért kér pénzt.
2020. jan. 7. 11:02
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez nem jogos, gyerekeknek jár a gyermekorvosi ellátás ingyen.
2020. jan. 7. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
90%

Nem, nagyon nem jogos. De a következő esetben én kérnék számlát, ebbe lehet belepirulna aztán elmegy a kedve a kéregetéstől :)

Nem mondom , hogy tovább kell menni, mert igazából az ilyet jól ki kéne b...ni, de annyira kevés az orvos, hogy aztán lehet 20 km-re járhatnál, mert nem lenne senki a helyébe.

A számla dolog megoldja. :)

2020. jan. 7. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!