Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Milyen értelemben lesz várható...

Milyen értelemben lesz várhatóan erősebb az immunrendszere a kisfiamnak óvodában?

Figyelt kérdés

2,5 éves kisfiam szeptemberben kezdte a bölcsit heti 3 napban. November közepe óta beteg kisebb nagyobb megszakításokkal. Többnyire felsőlégúti megbetegedések, 1-1 alkalommal volt magas láza, köhögés, tehát "csak a szokásos".

Mindenki azt mondja következő ősszel könnyebb lesz, nem lesz ennyit beteg. Lesz beteg csak könnyebben legyőzi a szervezete a vírusokat, vagy esetleg nem is kap el annyi mindent? Egyáltalán várható, hogy jobb lesz?

Bár tudom még csak most jön az influenza szezon...


2020. jan. 17. 13:46
 1/3 anonim ***** válasza:

Ez szerintem szervezet függő. A fiam az első bölcsis évében télen borzasztó sokszor volt beteg, leginkább "nyaktól felfelé", de volt többször láz is. A második évben már jóval kevesebb volt ez a betegség szám, talán 2x volt olyan, hogy 3-5 napra otthon kellett vele maradnom.

Az oviban szerintem újra hullám várható majd, mert más gyerekek veszik majd körbe, újra össze kell szokniuk a bacik terén. Nekem ezt nevelő mondta, nem tudom így van-e. Bár nekem logikus.

2020. jan. 17. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Kisfiam 2 évesen tavasszal kezdte a bölcsit, egy ideig nem is volt beteg. Utána év elejétől rengetegszer. Most szeptemberben kezdte az ovit, féltünk, hogy új közösség=új bacik. Ennek ellenére ezen a héten lett beteg először (én eközben vagy 5x). Tesója 7 éves, rá már nem is emlékszem, h mikor volt beteg utoljára.
2020. jan. 17. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Annyiból lesz könnyebb, hogy amivel már találkozott könnyebben legyőzi. Ez saját gyerekkori példám: minden évben elkaptam a hányás-hasmenést. Az első évben majdnem korhazba is kerültem. Aztan a második évben már csak egy hét volt az egész. Aztan már csak 5 nap. Így tovább. Amíg végül már nem kaptam el többször. Szoval valahogy a szervezet megszokja.
2020. jan. 17. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!