Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Délben idulunk beadatni az 5...

Délben idulunk beadatni az 5 éves asztmás kisfiamnak a h1n1 elleni oltóanyagot. De erősen vacillálok rajta. Ti beadatnátok? Mostanában mintha erősödött volna az immunrendszere. Félek, nem akarok neki bajt oozni, nem tudom hogyan járok el helyesen.

Figyelt kérdés
2009. nov. 18. 09:43
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
58%
Én nem adatnám be. Ezt csak a média fújta fel!Olvasd el a cikkeket amik vannak a itt. Más is irta h ismerőse elkapta és az egész annyiból állt h 2 hétig nem ment suliba és gyógyszert szedett, s aztán ment vissza. Szerintem ugyanolyan mint egy más influenza, persze erősebb de pont olyan mint más betegségek.
2009. nov. 18. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
73%

Az oltással nem okozol neki semmi bajt annak ellenér,e hogy néhányan mást akarnak elhitetni Veled. 1millió embert beoltottak már konkrétan ezzel az oltással és senkinek nem lett baja tőle, 16 millió embert oltottak ugyan ezzel a hatóanyagú oltással az elmúlt 15 évben és senkinek nem lett semmi baja tőle.

Egy vírusfertőzés kialakulása ellen semmit nem ér az erős immunrendszer, legfeljebb kicsit gyorsabb lefolyású lesz.

2009. nov. 18. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
89%

09:50 - az oltástól pedig mindenkinek annyi lett, hogy 1-2 napig fájt egy kicsit a helye. Nem tudom, de szerintem ha csak 1% esélyem lenne az influenza elkapására már akkor is inkább az 1-2 napos helyi fájdalmat kérném.

Amúgy ezzel az influenzával nem az a baj, hogy halálosabb lenne, mint a másik, hanem az, hogy senki nem védett ellene, ergó járvány esetén (ami még nincs) a fél ország elkaphatná és több emberen ugyan az a halálozási arány már több halottat is jelent.

2009. nov. 18. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
100%
Én tegnap mentem 3-ra a dokihoz,de annyi minden történt amíg odaértünk,hogy végül be sem mentünk,nem kapta meg a lányom.Nem tudom én sem eldönteni,halasztást kértem hétfőig.De arra is gondoltam,hogy ha a városunkban felüti a fejét,akkor egyszerűen nem viszem közösségbe,vagy csak szájmaszkkal.Nem tudom.Nálunk én is és az apuka is megkapta,de neki nem tudom.Bocs,ez volt nagy segítség.
2009. nov. 18. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
67%

[link]


Nem szentírásnak kell venni (ahogy semmi mást sem), de elgondolkodni szabad...

2009. nov. 18. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
100%

Én sdem oltatnám be a helyedben.Ez is olyan influenza,mint a többi,csak nagyobb a felhajtás.1958-ban meg 76-ban is volt nagy járány,de akkor nem volt ellene oltás,és még sem haltak tömegével az emberek.Fontosabb a megelőzés:sok C-vitamin,gyümölcs,zöldség stb.

Az oltóanyagnak is,mint minden gyógyszernek van mellékhatása,még akkor is,ha állítólag nem káros.Én alapból csak akkor szedek gyógyszert,ha az elkerülhetetlen.

2009. nov. 18. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:

9:54-es lenkeidoktoros scientológiás vitaminbizniszes írásait nehogy komolyan vedd!


Ha már nagyon komolyan akarsz venni valamit, akkor nézd meg a hivatalos helyeket, például az ÁNTSZ oldalát:

[link]

[link]

2009. nov. 18. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
73%

9:56 - van mellékhatása, 1-2 napos izomfájdalom az oltás helyén, ritka esetben bőrpirosodás, még ritkábban enyhe hőemelkedés.

A vitaminok, zöldségek pedig nem segítenek semmit egy vírus megkapása ellen, legfeljebb minimálisan hamarabb gyógyulsz meg belőle.

Idézet egy 1995-ös gimnazista biológiakönyvből (Oláh Zsuzsa - Biológia I., Nemzeti Tankönyvkiadó):

"Vírusos betegség ellen az egyetlen biztos védekezés az előzetes védőoltás."

2009. nov. 18. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! Egyre afele hajlok hogy be kell adatni. De hallottam valamit,hogy higanyt tartalmaz.Ha igy van akkor mi baja lehet a kisfiamnak tőle?
2009. nov. 18. 10:04
 10/40 anonim ***** válasza:
46%

Hát figyi, apósom egy orvosnál, orvosi cuccokkal kereskedő embernél dolgozik, mondta hogy a kisfia tök vékonyka, látszik, sápadt, szóval nem egy kirobbanó makk egészség, mégsem fogja beadatni, azt mondta hülyeség, felfújták a dolgot.

A férjem egy ápoló nőnél dolgozik, aki 25 évig volt a szakmában,a koraszülött osztályon, ő sem adatja be a 20 hónapos kisfiának, sőt még a betegeskedő férjét is lebeszélte!azt mondta hogy a sima szezonális influenzában többen meghalnak mint ebben, csak erről senki sem beszél. Mellesleg fel van háborodva, hogy kismamáknak is beadják, azt mondja, hogy azok a nők, akiknek koraszülött picijük volt, és kértek részletes vizsgálatot, kiderült, hogy döntő többségben vírus elleni szer, oltás okozta a koraszülést!És ez nem olyan hogy láttam aki hallotta, hanem ezek konkrét egészségügyben dolgozók véleménye...remélem tudtam segíteni!

2009. nov. 18. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!