Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Hónapok óta tartó köhécselés...

Hónapok óta tartó köhécselés az reflux vagy pszichés?

Figyelt kérdés

Minden reggel rosszabb nála, akkor kicsit mintha hurutos is lenne, de utána egész nap, változó intenzitással csak köhécsel, nem köhög csak köhint. Vannak időszakok amikor jobb és egész nap nem köhög, de ma például már így kelt fel és folyamatos nála.

Volt már orr-torok váladék teszten, allergia teszten, vérképen, mind negatív nála.

Viszont kb akkor kezdődött nála, mikor elkezdtünk telkeket nézegetni, kb jövő ilyenkor költözünk el, és ő nagyon nem szeretné, hiába 45 nm-ről költözünk családi házba, neki ez az otthon a biztonság. Plusz itt az ovikezdés is, egész március óta nem járt, és nem is szeret járni, nincsenek barátai sajnos.

Közbe meg néha panaszkodik hogy a torkát birizgálja valami, kaparja, marja néha, az meg ugye az éjszaka feljövő sav produkálhatja.

Rettentő kínos így Covid alatt, hogy bárhova megyünk mindenhol árgus szemmel figyelnek az emberek, hogy beteg gyereket behozok tömegbe, nem vihetem magammal a negatív eredményét mindenhova. Ovival már tisztáztam, ott megértették hogy nem beteg.

Próbálok vele sokat beszélgetni, csak tényleg nem tudok rájönni, hogy ez egyfajta tikkelés, vagy tényleg gyomorsavval küzd. Családba szinte minden oldalról benne van a reflux amúgy.

Nektek mi a véleményetek, találkoztatok hasonlóval?


2020. szept. 16. 09:06
 1/2 anonim ***** válasza:
53%
Kérjél gasztroenterológiára beutalót, ott kiderül seperc alatt. Jobb a szervi bajokat kizárni, mielőtt pszichés vonalon kezd kutakodni az ember. Persze, lehet egyfajta tikk is, de azért én kivizsgáltatnám előbb és ha az is negatív, akkor lépnék tovább. Pláne a reggeli erősebb rohamok miatt gondolom, az refluxnál elég jellemző. Ne érezd kínosan magad idegenek előtt, nem tartozol magyarázattal neki, ahol szükséges ott szóltál (óvoda), annyi elég, de ha nagyon feszélyez, monddd, hogy allergiás és annyi, senki nem fog papírt kérni, de én tuti nem magyarázkodnék, meg nem is feszengenék valami miatt, amiről sem én, sem a gyerek nem tehet, covid ide vagy oda. Az enyém brutál allergiás már vagy egy hónapja és ki tudja hol a vége, taknya-nyála egybe folyik, csillog a szeme, köhög, tüsszög, úgy néznek ránk mindenhol mint a véres rongyra, de egyáltalán nem érzem szükségét, hogy magyarázatba kezdjek kvázi vadidegeneknek, ahol meg szükséges (iskola, doki), ott tudnak róla, sőt a vírus miatt eleve szakorvosi igazolást is vittem a suliba,(mondjuk nem lepődtek meg, lévén ez van évi 5 hónapban legalább).
2020. szept. 16. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Nem tudom hogy aktuális e még.


Nekem 2 éve jött ki a refluxom

Néma/csendes refluxnak hívják mert nem gyomor hanem felsőleguti tüneteket produkál nálam.

Melegebb időkben jobb, ősszel télen változó.

2020. okt. 14. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!