Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Hány kötelező és hány választh...

Hány kötelező és hány választható oltás van összesen a gyerekeknek?

Figyelt kérdés
2021. jan. 19. 08:39
 1/4 anonim ***** válasza:
62%
A google a barátod.
2021. jan. 19. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
76%

Huuuu egy csomó. Bcg-vel kezdődik a kórházban. Aztan 2-6 hónapos kor között mi havonta voltunk. A kötelezőkkel en nem foglalkoztam, mert őszintén tökmindegy, úgyis beadják, meg ki tudja már melyik ismetlo és melyik nem, főleg hogy van olyan ismetlo is amiben egy újabb komponens is van. Szoval valóban Google-t javaslom en is.

Választhatóak amúgy a rota, bexsero, novalac (vagy valami ilyesmi nevu), kullancs enchephalitis. A baranyhimlo már kötelező azt 13 honaposan oltják.

2021. jan. 19. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
78%

kötelező:

születés után:BCG

2-4-12 hósan Prevenar

2-3-4-18 hósan Pentaxim

13-16 hósan Varivax

15 hós:MMR (kanyaró, mumpsz, rubeola)


választható:

Rotarix (rotavírus)

Neisvac-c (hepatitis c)

Bexero,(hepatitis B)

Twinrix,( hepatitis a, b, )

Encepur junior( kullanc enchepahlitis)

Vaxigrip Tetra(influenza)



nem kötelező és nem is választható, szükség esetén oltják újszülött, 1 hó és 3 hós korban(általánosban kötelező lesz):

Engerix

2021. jan. 19. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi.

Nyilván először a google-t néztem, de kövezzetek meg, hogy olyan béna vagyok, hogy nem bírtam kiigazodni, ezért kérdést írtam ki.

Itt meg egyértelműen leírtátok, nah.

2021. jan. 19. 20:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!