Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » TORCH szűrés - nektek volt?...

TORCH szűrés - nektek volt? Kötelező vagy választható vizsgálat ez? (Toxoplazma, Rubeola, Citamegalovírus, Herpesz)

Figyelt kérdés
Sziasztok! Most kaptam meg a cukorterheléses + nagylabor-beutalómat (24. héten vagyok). Viszont ezen a beutalón nincs ilyen szűrésre "kérés", és az első laborom során sem végezték el. Sztk-s terhesgondozára járok. Több sztk-s ismerősöm is van, akik nem ebbe az sztk-ba járnak, de nekik kérte az orvosuk ezt és nem kellett érte fizetni sem. Mik a tendenciák ma? Nektek kérte a dokitok ezt a vizsgálatot? Ezek szerint ez csak választható vizsgálat, tehát nekem fizetnem kellene érte?
2015. febr. 24. 09:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nekem a védőnő kérte, ő állitotta ki a beutalókat (a nőgyógyász helyi szakorvos meg aláirta). Már rögtön a legelső vérvételnél nézték, a toxoplazmát meg utána havonta, mert kiderült, hogy fogékony vagyok rá. Még szifiliszt is néztek. :)
2015. febr. 24. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Én magándokihoz járok, jövőhéten leszek 8 hetes és akkor kell mennem erre a TORCH szűrésre. Legfőképp azért kèrte a nődokim mert állatokkal dolgozom és a toxoplazma miatt.
2015. febr. 24. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
A szifilisz eddig kötelező volt, minden egyes vérvételnél lekérték. A torch az kérhető, kérni kell. Nekem januárban vették le a 2. babánál, akkor ingyenes volt. 1. gyereknél 2-3 havonta megnézték a toxoplazmát, illetve először a torch+b19parvo meg még nem tudom miket. Nekem háziállataim vannak, külön kértem hogy küldjenek el mindenre, állatorvosi javaslat miatt is.
2015. febr. 24. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek az eddigi válaszát, várom a többit is, mentek a zöld kezek!

3-as, a szifilisz (cukormázas nevén rapid plazma reagin), hepatitis megvolt nekem is az első trimeszterben. :)

2015. febr. 24. 10:42
 5/14 anonim ***** válasza:
Én is akarok olyat!! Gumikesztyűben tisztitom a cica wc-t, nyugodt lennék ha kiderülne hogy már rég átestem rajta. 20 éve van macskám szóval csak csak..
2015. febr. 24. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Szifilisz, hepatitis, toxoplazma kötelező, de mint írtad, nézték is neked. Ha átestél már toxoplazma fertőzésen nem nagy a valószínűsége, hogy újra kérik a vizsgálatot.

Rubeola és társai, amit írtál, nem kötelező, nekem sem nézték, én sem jártam magándokihoz csak állami rendelésre.

Hogy kell-e fizetni érte, gondolom, ma már mindenért kell fizetni, ami nem kötelező.

Egyébként Rubeola elleni oltást gyerekként valamikor neked is meg kellett kapni.

2015. febr. 24. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

6-os!

Csak szifiliszre és hepatitiszre szűrtek, de toxoplazmózisra nem.

Rubeola elleni oltást kaptam annak idején már.

A maradék érdekelne (T, C, H), csak hát nincs beutalóm.

Írtam a védőnőmnek, hátha vam valmai ötlete.

2015. febr. 24. 13:25
 8/14 anonim ***** válasza:
Engem decemberben küldtek TORCH vizsgálatra,mert sok volt a magzatvízem.ÁNTSZ.-be kellett mennem és ott azt mondták most vették el a támogatást és 23000ft-ba került rendes számlát kaptam.Erre most olvasom,hogy másnak ingyen megcsinálták...
2015. febr. 25. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
12 hetesen már kaptam mindenféle szűrés beutalót vérvételre, ingyenes volt.
2015. febr. 25. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
A toxoplazma januártól fizetős lett. Aki nem esett át rajta (mint pl. én) annak 3-szor kellene menni. Ha minden igaz 4-5 ezer forint / alakalom, pontosan nem emlékszem, decemberben csinálták, akkor még ingyenes volt.
2015. febr. 26. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!