Milyen jelei vannak egy kisbabánál az autizmusnak?

Figyelt kérdés
Mikortól (kor) lehet azt kijelenteni biztosan,hogy egy baba autista? A kérdésem főkènt arról szólna,hogy pár éves kortól leghamarabb, vagy akár pár hónapos babànál is? Ha igen, mik a jelei?
2021. febr. 12. 19:43
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
42%

Az autizmust elég necces diagnoszizálni abból a szempontból, hogy van aki 28 meg 30 akárhány évesen kapja meg. Én is olvastam kicsit a témában meg kitöltöttem egy online tesztet ami alapján nálam is felmerulhet az autizmus.

Mivel spektrumzavar így vannak jobban meg rosszabbul funkcionálók is.

Valószínűleg aki rosszabbul funkcionál náluk van esély hamarabb diagnosztizálni, de ha meg jól működik a hétköznapokban max elkonyvelik furanak. Ennyi erővel meg igazából bárki rakerulhetne a spektrumra.

2021. febr. 12. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

4 es vagyok

Megkerestem a neten.


[link]

2021. febr. 12. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

12-es ez szerintem hülyeség lányom (és sajnos elég sok gyerek a környezetünkben autista, de mindnél rendben volt a korai mozgásfejlődés.

Mi nagyjából 1 éves kora küröl kezdtünk el gyanakodni. Nem tudtuk mi a gond, csak hogy más mint a többi. Kicsit akaratosabb volt, kicsit nehezebb volt vele, nem akart enni, a szilárd ételtől fulladt (amikor más gyerekek már régen tömték magukba az ételeket),de igazán látványos lemaradás 1,5 éves kor után kezdődött.

2021. febr. 12. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
12 nem én mondom csak láttam, de biztos akik ezzel foglalkoznak hülyeséget beszélnek.
2021. febr. 12. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
14, papas mamas magazin, mint forrás? Nem, ők nem ezzel foglalkoznak. Az ő forrásuk pedig nem visz sehova. Page not found.
2021. febr. 13. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek a választ :)
2021. febr. 13. 06:58
 17/22 anonim ***** válasza:
0%

Fąszért kell lepontozni. Nesztek itt a video, pontozzátok le ezt is, pedig már 6 hónaposan csinálta a gyerek a védjegy kézmozdulatait.


[link]

2021. febr. 13. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
63%

Erre mondják, hogy tátott szájjal a fszerdőbe, csak hogy igazodjak a stílusodhoz. ;)


Linkelsz valamit, majd "megererősítendő" ezt, linkelsz egy teljesen másról (más "tünetről") szóló videót. Taps!


Egyébként tisztában vagy vele, hogy nem minden autista repked? Nem minden autistának vannak repetatív kézmozdulatai?


És azzal, hogy szinte minden gyereknek vannak autusztikus tünetei 0-3 év között?


Utólag ezekről persze, hogy "meg lehet magyarázni", de előre TOVÁBBRA SE LEHET jósolni belőlük, akárhány videót is linkelsz.


Miért? Mert 99 %-uk kinövi ezeket a tüneteket.

Én is tudnék neked a saját gyerekemről is linkelni ezer furcsa videót, amit megnézve lehetne tudálékosan bólogatni, hogy "nézd, látszik".

Csak épp nem az látszott, de ez még a neurológusnak se volt egyértelmű, ezért küldött 20 hónapos korában auti spec. kivizsgálásra, ahol a neuropszichológus és a pszichiáter se tudta egyből eldönteni és jártunk félévente pszichometriára.

És láss csodát, az ezer "tünet", mind szépen elkopott 4 éves korára. Nem autista, hiába hitték.

2021. febr. 13. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

18# hagyd rá a 17-re. Messziről lejön, hogy nincs gyermeke.

Minden pici baba kalimpál így, amíg nem ura az izmainak.

2021. febr. 13. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

Lehet néhány jel babáknál is,(nálunk mozgásos dolgai voltak pl)DE diagnózist felállítani LEHETETLEN ennyi idős él. 3 területen kell X eltérésnek lennie ehhez,ennek jó része nem megállapítható ennyi idősnél,mint a szocializáció,rugalmatlanság stb ezt mondjuk,hogy állapítanád meg nála?

Ha mondjuk másfél és nem mutat még,nem figyel a nevére,ha te mutatsz és nem néz a mutatott dologra akkor már lehet időpontokat kérni,hogy nézzék meg.

2021. febr. 13. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!