Kullancs elleni oltás?

Figyelt kérdés
Ti beadattátok? Sajnos hiánycikk, most akartuk elkezdeni adatni, de sehol nincs belőle... Egy éves múlt a lányom. Tudom, ritka, hogy baja lenne a kullancstól, nekem sem volt soha, de sosem tudhatjuk... Ti mit gondoltok erről?
2021. márc. 18. 14:47
 1/8 anonim ***** válasza:
47%
Nem, mert 4 oltás kell hozzá és ötévente +1. Ez 50.000 Ft alsó hangon, itt pedig kullancs sincs.
2021. márc. 18. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
50%
Nem. Nem minden kullancs àltal terjesztett betegsèg ellen vèd. Sokkal cèlravezetőbb rendszeresen àtnezni, hogy nincs-e kullancs valakiben, ès ha van azonnal ès szakszerűen kiszedni.
2021. márc. 18. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
77%
Most írattam fel az orvossal. Nem mondta, hogy hiánycikk, de majd a gyógyszertárban kiderül. Mi sokat járunk erdőben, volt olyan, hogy bennem volt 5-6 kullancs is. Már tavaly be akartuk adatni az akkor egyéves lányunknak, de az orvos két éves kor előtt nem írja fel. Sajnos volt benne is kullancs. Természetesen alaposan átnézzük, de nagyobb biztonságot nyújt számunkra. Annak szerintem nem olyan fontos, akik nem mennek sűrűn erdőbe. Bár sajnos annyira elszaporodtak az elmúlt években a kullancsok, hogy a parkokban is lehetnek.
2021. márc. 18. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az oltás 1 betegség ellen véd. Ez a kullancsencephalitis = kullancs okozta agyvelő és agygártyagyulladás.


A Lyme kór ellen nincs oltás, és a többi általa terjesztett betegség ellen sincs.

2021. márc. 21. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
4,én ezzel tisztában vagyok.
2021. márc. 21. 09:26
 6/8 anonim ***** válasza:
68%
Igen mivel az enchepaLitis nagyon súlyos lefolyású betegség. Nrm véd minden ellen,nem is kell,de tök jó hogy ez ellen véd. A lyme kór meg kezelhető antibiotikummal.De szerintem ovi elott erdemes beadatni
2021. márc. 21. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ne maaaar. En most akarom beadatni. Remelem lesz 😔
2021. márc. 21. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
3 jeeezusom akkor titeket nagyon szeretnek. 😱
2021. márc. 21. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!