Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Mi a véleményetek a kullancs...

Mi a véleményetek a kullancs elleni védőoltásról? 6 hós a kislányom, szeretném beoltatni, de azt hallottam hogy nem véd lyme-kor ellenTi beadattátok?

Figyelt kérdés
Oltás

2016. márc. 21. 21:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
A mi gyerekorvosunk ajánlja beadatni (mi is be voltunk oltva gyerekkorunkban egyébként a férjemmel). De a miénk egyéves kor után adja csak be.
2016. márc. 21. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
A Lyme-kór ellen nem véd, de a kullancs által okozott agyhártyagyulladás ellen igen. Mi beadattuk, mert viszonylag sokat járunk kirándulni, bár csak nagyobb korukban kapták meg a gyerekek az oltást, 2-3 éves koruk körül. A régebbi doktornőnk 2 éves kor alatt nem is ajánlotta, mert tapasztalata szerint viszonylag gyakran belázasodnak a gyerekek ez után az oltás után, szerencsére nálunk nem volt semmi probléma.
2016. márc. 21. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Egy éves kor után lehet csak! Mi mindenképpen beadatjuk majd, mert már volt babéziás a kutyánk itt az udvarban összeszedett kullancstól... :/
2016. márc. 21. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Nem a Lyme-kór az egyetlen dolog, amiért szükséges az oltás. Az agyhártya gyulladás babákra nézve különösen veszélyes, halállal is végződhet (soha ne történjen ilyen). Mi is be voltunk oltva, a saját gyerekeinket is beoltjuk.
2016. márc. 21. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Nálunk is csak egy éves kor után adják be, mi beadattuk. Nem minden választható oltás adtunk be, de ezt igen. Az igaz, hogy a lyme kór ellen nem véd, de más ellen igen.
2016. márc. 21. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

A védőoltás az agyhártyagyulladásra van, a Lyme-kór ellen nem véd, azonban azt eredményesen tudják kezelni.

1 éves kor alatt egyáltalán nem javasolt beadatni (a mi orvosunk sem adná be) és nincs is mindenkinek feltétlenül szüksége rá.

Nálunk nem volt kérdés, mivel párom hivatásos vadász és kutyánk is van, akit rendszeresen visz az erdőre (ráadásul mi is gyakran megyünk), szóval különösen veszélyeztetett kategóriába tartozunk. Nálunk sokszor előfordult már, hogy apuka a ruháján behozta a lakásba.

2016. márc. 21. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Mindenkèpp beadatom a lanyzónak,nehogy valami baj legyen!Kutyus is van a háznál!Mit ajánlanatok addig, amíg még nem kapja meg az oltást?Melyik a legjobb kullancs elleni szer?
2016. márc. 21. 21:24
 8/15 anonim ***** válasza:
2 fajta van. Az egyiket be lehet adni 1 éves kor előtt de ez csak egy típus ellen véd, a másik az összes (3 vagy 4) ellen és ezt csak 1 éves kor után lehet beadatni. Mi beadatjuk 1 éves kora után ezt a több fajta ellenit.
2016. márc. 21. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Videken lakunk, a varos szelen, hatalmas fuves-bokros udvar,kutya, macska, felettunk nem sokkal kezdodik az erdo. Nem volt kerdes, h szukseg van ra...
2016. márc. 21. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Vilcsianyuja ***** válasza:

A Lyme-kór egész jól kezelhető manapság egyszerű antibiotikum-kúrával. A kullanccsal fertőző vírusos agyvelőgyulladás viszont eléggé veszélyes, akár halálos kimenetelű lehet (és vírus ellen nincs igazán gyógyszer). Szóval én beadattam a gyerekeimnek, másfél éves korukban. A fiam viszont az oltás után egy héten belül magas lázzal járó, vírusos fertőzést kapott (persze az orvosok szerint kizárt, hogy az oltástól), aminek a szövődményeként aztán felülfertőződött és kapott még egy masszív bakteriális tüdőgyulladást is. 10 nap kórház. Ettől függetlenül nem bántam meg, hogy beadattam. Úgy gondolom, hogy az oltással elkerülhető betegség elég kockázatos. A nagylányomnál idén esedékes lesz egy emlékeztető oltás, azt is beadatom majd.

Én beadattam a Meningococcus ellenit is (az okozza a járványos agyhártyagyulladást, és nem egy esetről lehetett hallani, mikor kisgyerek halt meg miatta).

2016. márc. 21. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!