Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Muszály lesz mindenhova a...

Lakatos Adolf kérdése:

Muszály lesz mindenhova a vakcinaigazolvány?

Figyelt kérdés
Őszinte leszek nem akarom beoltatni magam de ha muszály megteszem, viszont a fiatalokkal mi lesz? A 15 évesekkel a 13 14 évesekkel? Most akkor mert nekik nincs kitalálva vakcina nem lehet menni foci meccsre majd meg moziba menjen iskolába és haza? Nem értem valaki kérem írjon értelmes választ!

2021. ápr. 11. 10:43
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
75%

Egyelőre szerintem ez csak kemenykedes, hogy mindenki oltassa be magat. DE! Ha nem jön össze elég önkéntes akkor igen, szerintem ez lesz. De nyilván a kiskorúakat nem fogjak korlátozni, hiszen a cél a nyájimmunitás, amit ha a felnott lakosság be van oltva, akkor elvileg megszerzünk. Illetve a kórházakat se a gyerekek töltik meg, így ok ilyen szempontból most kevéssé érdekesek.

Szerintem idén számíthatunk rá, hogy pl szállodákban kérni fogjak. Mozit is el tudom képzelni.

2021. ápr. 11. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
30%
A kérdés rossz kategóriában van. Ezotéria topic🤷
2021. ápr. 11. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
49%
Ez még egyáltalán nincsen eldöntve de igen sajnos, valószínűleg azok, akik nincsenek beoltva hátrányos megkülönböztetésben fognak részesülni. Egyenlőre én is kivárok még. Már csak a korom miatt sem vagyok az elsők között az oltandók sorában. De ha nem lehet majd menni oltási igazolvány nélkül moziba, koncertre, fesztiválra, kávézóba, sport eseményre...ha nem lehet majd utazni akkor úgyis rákényszerítenek mindenkit, hogy oltassa be magát.
2021. ápr. 11. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
32%

"moziba, koncertre, fesztiválra, kávézóba, sport eseményre"


Ezek mind olyan dolgok amik nem fontosak.Ezeket lehet mellőzni.

2021. ápr. 11. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
41%

Előbb-utóbb biztos, hogy lesz korlátozás azoknak, akik nem oltatnak és így is van rendjén.


A gyerekek oltását is elkezdik hamarosan, ugyan úgy, ahogy a kismamákat is elkezdték egy idő után.

2021. ápr. 11. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 A kérdező kommentje:
4es igenis fontos azért vannak emberek akik nem csak otthon ülve szeretnének élni éveket amíg a vírus eltűnik és a fiatalok miért mehetnek később ilyen helyekre mint az idősebbek és most nem a 14 évesekrol van szó hanem a 20 évesekről hiszen ők hátul vannak a sorban a vakcina szempontból de remélem hogy a gyerekek mehetnek majd nyugodtan mert ez kezd botrányos lenni
2021. ápr. 11. 10:58
 7/48 anonim ***** válasza:
64%
6 szerintem mire ez kérdés lehet egyáltalán sorra kerülnek a 20 évesek. 22 éves ocsemet is behívtak már. En 32 vagyok a ferjem 44 mi jovoheten megyünk. Sogorom 40 ő megkapta a heten. Így már csak a nővérem nem kapta meg meg a családból. Szülök nagyszülők mindenki pipa. De hamarosan gondolom a nővérem is sorra kerül. Ő 35.
2021. ápr. 11. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
54%
Egyelőre ilyenről szó sincs és amíg nem teszik kötelezővé az oltást, nem is teheti meg a diszkriminációt. Ha meg netán kötelező lesz, akkor meg mindegy, mindenki mehet mindenhova. De a gyerekek esetét én sem igazán értem, úgy tudom, még nem lehet őket oltani. És jobb is, mert egyelőre még a felnőttek is kísérleti alanyok, nehogy már a gyerekekkel is ezt csinálják. Reméljük, csak max akkor lesz kötelező, ha már lesz tapasztalat a oltás lefolyása végett, amikor már biztonságosnak mondható.
2021. ápr. 11. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem muszáj (nem muszály...) lesz. Elvileg ha regisztráltál, már 20 évesen is sorra kerülsz pár héten belül. És mivel más országokban már a gyerekeket is oltják, és elkezdték nálunk a is a kismamákat, gyanús, hogy nálunk is ez lesz. Nagyon sok 20-30 közötti ismerősöm regisztrált csak azért, hogy igazolványa legyen és utazhasson amint lehet és van, aki már megkapta, gondolom logisztikától függ.
2021. ápr. 11. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
26%
8. Nem lehet kötelező.
2021. ápr. 11. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!