Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Rotavírus elleni oltást...

Rotavírus elleni oltást adjuk-e be? Mennyire könnyen kaphatja el a baba? Vélemények

Figyelt kérdés
A mellékhatásaitól félek nem szívesen adnám be
2021. máj. 18. 12:23
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%

Semmi mellékhatása nem volt.

A rotát elkapni szarabb.

2021. máj. 18. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
64%
Kicsi hasmenés volt a lányomnak, de ezen kívül semmi. Szerintem adasd be nyugodtan, vannak olyan oltások amiknek durvább mellékhatásai lehetnek (pl bexsero), azt én nem mertem.
2021. máj. 18. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%
Semmi mellékhatása nem volt, mind a két gyerekünk megkapta.
2021. máj. 18. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
83%
Öcsém 22 évvel ezelőtt majdnem belehalt a rota-fertőzésbe, így én beadattam a gyerekeimnek az oltást. Egyiknek sem volt tőle semmi baja, semmi mellékhatása nem volt.
2021. máj. 18. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:

2-es, tényleg a Bexsero az egyik legdurvább ilyen szempontból, de maga a betegség is nagyon gyorsan válik életveszélyessé. Marha drága, így megértem, ha valakinek sajnos nem fér bele, de adasd be. Nekem mindkét gyerek megkapta, egyik már 2 évesen (akkor már csak 2 adag kell), a másik babaként, aznap este láz, 1-2 napig úgy mentek mint egy cowboy, de ennyi volt.


A rotát is megkapták, nekünk ott semmilyen mellékhatás nem volt. Ha van közösségbe járó kisgyereketek is, akkor mindenképpen beadatnám.

2021. máj. 18. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
Mindkét gyerekem megkapta a rota elleni oltást, egyiknek sem volt tőle semmi baja. A Bexerot is magkapták, a fiamnak semmi baja nem volt tőle, a kislányomnak a 2. oltás estéjén volt egy kis hőemelkedése. A betegség ennél sokkal veszélyesebb.
2021. máj. 18. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
Én beadattam. Aznap egy kicsit nyűgös volt. A dokinéni azt mondta, hogy az oltás sem védi meg attól, hogy elkapja. De pl nem mindegy, hogy az oltás hiánya miatt esetleg kórházba kerül kiszáradással vagy otthon 2-3 nap alatt, enyhe lefolyással átmegy rajta.
2021. máj. 18. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
20%

Valószínűleg le leszek pontozva, de azért leírom.


Mi sem adattuk be, féltünk a mellékhatásoktól (legfőképp a bél invaginatio-tól, amit okozhat, nem attól a kis hasmenéstől ami oltás utáni nap megjelenhet). Kb 4 hónapos volt a kislányom, amikor elkaptuk. Unokatesó hozta haza bölcsiből valószínűleg. Először rajtam ment át, akkor még nyilván nem tudtuk hogy rota, itthon kihevertem, bár iszonyat rossz volt. Egy nap hányás, majd több nap hasmenés, de az az igazi híg, vizes, bűzös. Épphogy pár nap után elmúlt, kijött a gyereken. Ugyanaz a bűzös kaka, és vagy 8x 12 óra alatt. Lázas is volt, 38,5 max. Ez délután kezdődött, másnap reggel vittük be az ügyeletre. Azon kívül, hogy bágyadt volt a láztól, nem látszott rajta semmi a kiszáradás jelei közül. Pedig a labor már mutatta. Ezért is van az, hogy annyian belehalnak, mert későn veszik észre. Egy éjszakát kellett benn töltenünk, kapott fél liter infúziót és másnap jöhettünk haza.


Összegezve, én nem bántam meg, hogy nem adattam be, még ezzel együtt sem. A lényeg, hogy ha elkezd ennyire sok, bűzös széklete lenni, esetleg hány is, vagy lázas, azonnal kórház. Mert későn látszik, ha már nagy a baj. Aki a gyerekével van, ismeri, tudja hogy valami nem oké, észreveszi, hogy sok a kaki, megváltozott a szaga, annál egyszerűen ki van zárva, hogy tragédia történjen, ebben teljesen biztos vagyok. Tudom, nehéz a döntés, és volt nekem is egy kis lelkifurdalásom, mikor kiderült, hogy rota, hogy sajnáltam rá pár 10ezer forintot. Pedig nem így volt, egyszerűen féltem. Aztán arra jutottam, hogy mégis jól döntöttem. Egy kis infúzió nem a világvége. Csak tényleg időben cselekedni kell. Akövetkező gyerekem sem fogja megkapni. Sok sikert,bárhogy is döntesz.

2021. máj. 18. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
74%
8as lepontoztalak, mert az, hogy szerencsétek volt semmit sem jelent. Az, hogy a túlünetek megjepenése után a kiszáradás mennyire drámai baromira nem csak attól függ, hogy mennyire gyorsan reagálsz, hanem attól is, hogy a gyereknek mennyi tartaléka van! Egy lászólag rendben lévő gyerek pillanatok alatt fatális állapotba kerülhet! Fogalmad sincs, hogy mennyi tartaléka van. Egyet megúsztál és ugyanígy hazárdjáékoznál. Nehogy a másodszor ne legyen szerencsétek, szívből kívánom, hamár nem tanultál az elsőből.
2021. máj. 18. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
21%
Legyél boldog kedves 9-es a lepontozásoddal és a fröcsögéseddel együtt. Megválaszoltam egy kérdést, ennyi. Attól, hogy te nem értesz egyet, nem kell a másiknak ugrani. Én sem tettem.
2021. máj. 18. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!