Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Hogyan vegyem rá, hogy elmenjü...

Hogyan vegyem rá, hogy elmenjünk végre orvoshoz? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
12 éves lányom már 2 éve menstruál. Viszont az elmúlt pár hónapban jelentkezett a 2 vérzés közt köztes vérzése. Egy-két napig tart mindössze. Ciklusa 28 napos, pontosan jelentkezik. Eléggé aggasztó számomra de nem hajlandó eljönni velem vizsgálatra, fél és nagyon retteg tőle. Teljesen elzárkózik. Mitől lehet neki vajon a köztes vérzés és hogyan érjem el, hogy végre menjünk el orvoshoz? Olyan csalódott vagyok, hogy a saját lányomat nem tudom szakemberhez vinni mert ódzkodik tőle és lehet valami komoly gond van, mi pedig húzzuk halasztjuk. Némi súlyfelesleg van rajta, talán picit sok is, lehet itt van a probléma.
2021. júl. 14. 11:06
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
66%

Pecsételés jelentkezhet ovulációkor. Normális.

De miért nem hívod a nőgyógyászodat és kérdezed meg?

2021. júl. 14. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
74%

Minek kell orvos? Az is normális lenne, ha össze-vissza menstruál évekig, akár fél év kihagyásokkal.

Remélem trollkodsz!

2021. júl. 14. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
96%
Ne haragudj kérdező, de anyuka, sőt, nő létedre igazán tudhatnád, hogy a mentsruáció az első 1-2 netán több évben, vagyis az első években rendszertelen lehet. Nekem anno 12 évesen volt, hogy 2 hónapig nem jött, de olyan is volt, hogy hamarabb jött a kelleténél. Idő, mire beáll teljesen. Ezt orvostól tudom, bizalmas forrásból. De ha annyira félsz, én a helyedben először telefonon beszélnék az orvossal, lehet az is elég, és el se kell mennetek.
2021. júl. 14. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
A menstruációja pontosan jelentkezik 28 napra. Engem a köztes vérzés aggaszt leginkább. Nem trollkodom, a gyermekemmel kapcsolatban pedig végképp nem.
2021. júl. 14. 11:24
 5/19 A kérdező kommentje:
Normális menstruációja van, 5-6 napig tart, derékfájás szokott nála jelentkezni az első 2 napon mindössze.
2021. júl. 14. 11:25
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Vannak, akiknek peteéréskor is van pecsételős vérzése, lehet, csak erről van szó, nem kell mindjárt orvoshoz rohanni. AHogy mondta ez előző, először inkább telefonon beszélj az orvossal, de valszeg arra sincs szükség, túl aggódod.
2021. júl. 14. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
95%

Ilyen problémával feleslegesen vinnéd orvoshoz. Van, aki felnőtt nőként is vérzik peteéréskor, illetve még csak 2 éve menstruál.

Rendszeres is. Túlreagálod.

2021. júl. 14. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
52%
Ugye kamu ez a kérdés? Nem hiszem el, hogy ennyire buták a szülők...
2021. júl. 14. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Miért is lennék buta? Amiért tapasztalatot, tanácsot kérek, érdeklődöm, hogy mi okozhatja a köztes vérzést 12 évesen?? Nem orvosi válaszokat vártam, kértem, mindössze kíváncsi voltam más véleményére. Már többször megfordult a fejemben, hogy az ilyen hozzászólások, válaszok miatt többet fel sem lépek erre az oldalra. Az ilyen válaszok miatt. Hihetetlen....
2021. júl. 14. 12:08
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Én elvittem magammal a 11 évest a nőgyógyászomhoz, persze nem vizsgálták meg, ezt így is beszéltük meg előre a rendelőben meg a lánnyal is, csak hogy legyen ott, nézze meg milyen egy rendelő, hogy zajlik egy vizsgálat. Az enyémet nagyon érdekelte, nyitott és kíváncsi volt, megbeszéltük utána hogy ha valami furát tapasztal akkor őt is hasonlóképpen vizsgálják meg (csak más és máshol), ha meg nem,akkor mielőtt szeretne majd szexelni, érdemes elmennie, szólnia se muszáj róla ha nem akar. Persze kijelentette hogy ő aztán soha nem fog szexelni, fúúúj :D

Szóval esetleg ha te jó helyre jársz, nem tud elkísérni téged legközelebb,hogy lássa hogy ez nem vészes? Itt a köztes vérzés szerintem se aggasztó, persze telefonon kérdezz rá nyugodtan a nőgyógyászodnál, de ha a lányod fél a nőgyógyásztól, az később, évek múlva még komoly bajokhoz vezethet, ha nem lesz hajlandó elmenni.

2021. júl. 14. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!