Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Kedves Szülők! 14 hónapos...

Kedves Szülők! 14 hónapos kislányomnak a bal veséjében tágulat van, ami 8 hetes korában derült ki. 3 havonta jártunk UH kontrollra, eddig egész szépen csökkent a mérete (24 mm-ről 13 mm-re), februárban volt 13 mm (tovább lent)?

Figyelt kérdés

Akkor a doki azt mondta, hogy 1 év múlva (tehat jövő februárban) menjünk megint, a vizeletet 3 havonta nézessük.

Na most ma voltunk magán UH-on, mely szerint 19 mm-re nőtt a tágulat.

Úgy meg vagyok ijedve, az UH-os doki nem nagyon akart találgatni (nem is az ő dolga/szakterülete), hogy mi ennek az oka. De mivel egyhamar nem kapunk időpontot a nephrológiára, gondoltam írok ide, hátha valakinek van hasonló témában tapasztalata. Nagyon rossz ez a bizonytalanság.

Előre is hálásan köszönöm,aki tud segíteni.


2021. aug. 31. 22:00
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha a háziorvos ad sürgősségi beutalót, akkor mehettek egyből.
2021. aug. 31. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ez igaz, basszus nem is gondoltam erre, de jó, hogy írtál!!! Nagyon köszi!!!
2021. aug. 31. 23:05
 3/8 A kérdező kommentje:
De vajon ez esetben is adhat, úgy értem, ha nem olyan sürgős a helyzet?
2021. aug. 31. 23:07
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Az én kisfiamnak a májában van hasonló jellegű probléma, és az ultrahangot követően (ahol ez kiderült) mi is 2 hónapot vártunk a hepatológiára.

A sürgősségi beutalót azért inkább az akut állapotokra adják: esetedben ilyen lenne a súlyosan elváltozott értékeket mutató pisi, vesetáji fájdalmak vagy vesegörcs stb..


Ha nagyon nyugtalankodtam volna, tuti elvittem volna magánrendelesre, de én maximálisan bíztam a Gyermekklinikában. (Persze mindenki más, ez csak az én véleményem)

Azért szerintem az ultrahangos orvos mindenképp jelezte volna, ha igazán komoly gondot lát.

2021. aug. 31. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Kedves 4. Válaszoló, köszi Neked is a hozzászólást, annyit írt rá az UH-os doki, hogy 3 hónap múlva kontroll és gy.nephrológia felkeresése. Úgy tűnt, szerinte nem igényel azonnali beavatkozást. Hosszú hónapokat azért biztos nem várok, akkor inkább irány a magánrendelés.


Gyógyulást kívánok a kisfiadnak!! 😊

2021. aug. 31. 23:41
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Köszönöm:)

Hála Istennek bebizonyosodott, hogy teljességgel ártalmatlan elváltozásról van szó, amellyel együtt is makk egészséges lesz. :)

Elsőre engem is elkapott az ideg, én is néztem magán hepatológiát, de ahol rendes doki, rendes gépekkel dolgozik, oda szintén 1.5 hónap lett volna a várakozás. Akkor már inkabb kivártam a plusz 2 hetet a Gyermekklinikára, ahol két óra alatt volt ultrahang, ekg, vérvétel, gyerek hematológus osztályvezető orvos, és még MR időpontot is kaptunk.

Én is megkérdeztem az ultrahangos dokit, hogy mégis, mennyire kell aggódnom? Hiszen nyilván látott már ezer dolgot... És azt mondta, ő nem aggódna, ez inkább csak utánajárás, a 100% biztonság kedvéért. És igaza lett.

Legyen nálatok is így! :)

2021. szept. 1. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Kedves vagy, köszönöm szépen 😊
2021. szept. 1. 06:47
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem a várandósságom elején egy viszonylag semmiségre (sejtettük, hogy mi a baj, de biztos, ami tuti inkább továbbküldött) adott 3 helyre is sürgősségi beutalót a házi orvosom, kérnem sem kellett.

Szerintem ez inkább házi orvos függő, én rákérdeznék! Kórházban fogadnak sürgősségi beutalóval, akármi is a beutalás indoka.

2021. szept. 1. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!