Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Beadjam neki így is az antibio...

Beadjam neki így is az antibiotikumot?

Figyelt kérdés

Szerdán belázasodott a kisfiam. Elvittem masnap orvoshoz, írt fel neki antibiotikumot. Viszont már csütörtökön sem volt semmi baja, kb 3szor tüsszent egy nap, illetve ennyiszer köhög is...

A kedve jó hőemelkedése sincs.

Kiváltottam a gyógyszert, de nem igazán szeretnék neki ilyet adni, mivel tényleg semmi baja nincs.


2021. szept. 11. 13:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
38%

Teljesen felesleges.

Hosszú távon az antibiotikum szedése inkább káros. Mivel a szervezet hozzászokik, és ha egyszer tényleg szüksége lenne rá, akkor már nem fog hatni. Unokatesóm pont így járt, az ő szülei mindig antibiotikummal tömték, aztán mikor egyszer egy súlyosabb betegség miatt korházba került, akkor az orvos is csak vakarta a fejét, mert már egyik megfelelő antibiotikumra sem reagált.

Szóval csak akkor érdemes beadni, ha tényleg muszáj.

2021. szept. 11. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
32%
ne
2021. szept. 11. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
26%
Mi a baja amire az antibitikumot kapta? Gondolom kitenyésztettek valami baktériumot. Ha csak úgy ránézésre adta ne add be és keress egy normális orvost.
2021. szept. 11. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
17%
Ne add be!Van doki aki sajnos úgy írja az antibiotikumot mintha cukorka lenne.A mi dokink is ilyen,ő volt,hogy látatlanban telefonon keresztül felírta.Nagyon nehéz dolgunk van ilyenkor,mert ugye vagy jobban lesz a gyerek nélküle,vagy nem,de ha nem lázas,jókedvű,nem köhög egész nap,nem folyik egyfolytában az orra én nem adnám neki.
2021. szept. 11. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
74%
Egyáltalán nem adtál még neki belőle?
2021. szept. 11. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
58%
3-as:vidéken nincs nagyon választási lehetőség gyerekorvos terén,hacsak nem tudod elhordani km-ekre a gyereket.A mi "városunkban"1 db gyerekorvos van,így ez jutott.Szerencsére szökőévente kell meglátogatnunk.És nemhogy nem tenyészteni ki bacit,de van,hogy telefonon ír receptet.Ez van sajnos.Ha betegesebbek lennének a gyerekek, akkor én is inkább keresnék mást,de így,hogy gyakorlatilag csak a kötelező oltásokra hordom őket,nem szambázok mindig másik városba.
2021. szept. 11. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
74%
Ha nem adtál neki még belőle, akkor ne adj.
2021. szept. 11. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Nem adtam neki egyet sem. Pentek reggel váltottam ki, de azóta sem beteg egyáltalán
2021. szept. 11. 16:06
 9/13 anonim ***** válasza:
70%
Nem hiszitek el,hogy van olyan orvos aki csak úgy felírja az antibiotikumot?Vagy azt,hogy vidéken annak is örülhetünk hogy van egyáltalán külön gyerekorvos?Vagy az a baj,hogy nem adok 2tüsszentésre egyből augmentint?Komolyan nem értem néha ezt a pontozgatást.Szerintem a kérdező esete pont olyan amilyen általában a miénk szokott lenni,hogy az óviba nem viheti,mert picit taknyos,tehát elviszi dokihoz,aki biztos ami biztos ír valamit,nehogy azt mondják,hogy nem foglalkozott velük,pedig elég pár nap pihi,meg némi C vitamin.De ti tudjátok!
2021. szept. 11. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
81%
5.5 éves a lányom, még soha nem tenyésztettek ki neki semmit. Nem csinálnak ilyet errefelé. Csak felírják az antibiotikumot, és kész. Ha havonta, hát havonta.
2021. szept. 11. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!