Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Beadjam igy neki az antibiotik...

Beadjam igy neki az antibiotikumot?

Figyelt kérdés
6 eves kisfiam vasarnap ota beteg akkor csak 38,3 volt a laza. Szerdan voltunk a ful-orr-gegeszeten mert nem jott ki neki rendesen az orr valadeka at kellett mosni. Kapott antibiotikumot mert kiderult hogy be van gyulladva a bal fule meg a torka. Azon kivul meg szed kohogescsillapitot, nasivin spray, calcimuskot. Ma delbe evett utoljara nincs etvagya, megy a hasa is adtam neki normaflort. Gondolom vagy a valadektol vagy az antibiotikumtol megy a hasa. Erre kb. 1 oraja belazasodott 39,5 volt neki adtam neki nurofent meg hutofurdoztunk. Az antibiotikumot eves elott kene bevenni de ugye nincs etvagya es felek hogy mar igy is tul sok gyogyszer van a kis gyomraban. Szerintetek mit tegyek beadjam neki? Ti beadnatok?

2015. jan. 23. 20:08
 1/7 anonim ***** válasza:

én adnék neki antibiotikumot, normaflort, meg lázcsillapitot. de én a helyedben felhívnám az ügyeletet és elmondanám ugyan ezt, és onnan biztos választ kapsz.

jobbulást

2015. jan. 23. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az antibiotikumot mind be kell szedni, még akkor is, ha már tünetmentes valaki. Ha elkezdted, ne szakítsd félbe, többet árthatsz vele. Jobbulást.
2015. jan. 23. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha már elkezdtétek az antibiotikumot ne hagyjátok abba, mert rezisztens lesz rá, legközelebb meg majd csak lestek. Be lehet venni evés nélkül is. Sokan kórházi kezelés alatt sem tudnak vagy nem ehetnek mégis be kell venni az antibiotikumot. Ha nem veszi be, sosem fogtok ebből kilábalni. Ördögi kör.

Jobbulást a gyerkőcnek!

2015. jan. 23. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Megmondom oszinten azert nem akarom felhivni az ugyeletet mert amikor 1,5 eves volt 38,8 volt a laza es lazcsillapito kupom volt csak itthon mert a nurofennek meg lejart a szavatossaga. Hasmenese volt akkor is a fiamnak es kikakilta egybe a kupot. Felhivtam az ugyeletet hogy segitsenek hogy kell hutofurdot vagy ilyesmit csinalni ( elso gyerek meg nem volt tapasztalatom) azt mondta a holgy kuld segitseget ( gondoltam kijonnek az ugyeletrol adnak neki egy injekciot ahogy gyerekkoromba mukodott) De nem jottek a mentok es bevittek minket egybol a korhazba. Na ezt meg egyszer nem akarom
2015. jan. 23. 20:21
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen add be neki az antibiotikumot. Próbálj neki adni valami olyant enni, amit szeret. Kekszet, ropit, ... az is jobb, mint a semmi.

Mi decemberben voltunk így. Kislányom nagyon beteg volt, 7 fajta gyógyszert kapott szájon át. 1 hétig nem evett semmit, a gyógyszereket akkor is beadtam neki.

2015. jan. 23. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
értem!nekem is első gyerkőc és mikor lázas, vagy beteg egyből 40 fok, és először fogalmam nem volt mit csináljak vele. ekkor hívtam az ügyeletet és szerencsére nekem telefonon segítettek és nagyon készségesek voltak, ezért mondtam az ügyeletet.
2015. jan. 23. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Vegul beadtam neki es sikerult megennie egy banant is. Remelem most mar jobban lesz. Regen az ugyelet nalunk se igy mukodott en emlekszek mikor gyerek voltam anyukam szamtalanszor hivta oket hozzam es soha nem kellett korhazba mennunk
2015. jan. 23. 20:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!