Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Mit tegyek, adjak antibiotikum...

Mit tegyek, adjak antibiotikumot a 6-7 hós babáknak? A többi lent

Figyelt kérdés

Lázas volt 38,5 reggel és 39,4 d.u

Jön a foga

Van hogy a füléhez nyúl és dörzsöli de ezt csak egyszer-egyszer vettem észre.

Az orrát is néha dörzsöli- sajnos nem tudunk szívni belőlle semmi tak.nyot mert nem jön de azert úgy hallom hogy nem tiszta a légzése.

A torka elvileg nem piros.


Félek hogy nehogy tönkretegyem az emésztését mert amúgyis még mindig néha néha fáj a hasa.


A dokitol nem merek kérdezni mert kivan készülve és mindert kiabál, lekezelő .

Írt lázcsillapítót, antibiotikumot és részéről ennyi.


2021. szept. 14. 22:34
 1/5 anonim ***** válasza:
75%
Én nem adnám be neki. Ezért már nem is hívom az orvost. Lázát csillapítom és ennyi. Azt is csak akkor ha kedvtelen. Akkor van baj ha tartosan magas láza van.
2021. szept. 14. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
85%

Először is, ha teheted, válts gyerekorvost.

Én nem adnám be neki az antibiotikumot, bár a fogzás nem feltétlenül okoz lázat, főleg ilyen magasat. Kivárnék pár napot tüneti kezeléssel. Ha nem jön váladék, ne szívogassátok az orrát, mert csak irritálja a nyálkahártyát.

Lehet fülgyulladása is, arra valóban kell az antibiotikum. Figyelgessétek, ha pár nap akatt nem javul, akkor kezd el neki adni.

Jobbulást neki!

2021. szept. 14. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
86%
ha nem vagy orovs vagy egeszsegugyis legalabb, ne kezelgesd otthon sajat szakallra, mert rossz vege lehet. valts gyerekorvost, ne a gyereked egeszseget sodord veszelybe amiatt, hogy az orvos szakmaiatlan es teljesen meltatlan, nem latja le rendesen a munkajat. de ha nem mulik,mindenkepp vidd orvoshoz, vagy a sajatotokhoz, vagy ismeros orvostol kerj segitseget.
2021. szept. 15. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
92%
Az én kisfiam is dörzsöli az orrát és a füleit piszkálja, ha jön a foga. Szerintem attól van nálatok is, de figyelgesd. Ha 3 napnál tovább tart a láz, akkor orvos. Antibiotikumot semmi esetre nem adnék, kivéve ha az orvos rendeli el.
2021. szept. 15. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
3-as sikerült váltok 😁
2021. szept. 16. 15:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!