Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Cefzil 250mg/5ml valakinek...

Cefzil 250mg/5ml valakinek van vele tapasztalata? Mellékhatásokra gondolok. Egyszer úgy rémlik, erről írtak valahol rosszakat. Illetve segít?

Figyelt kérdés
Piros a torka az egy éves kisfiamnak, köhögni kezdett és rekedt a hangja, öklendezik.

2021. okt. 28. 19:17
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi is ezt szedtük nemrég a 13 hónapossal,nem tapasztaltunk semmi mellékhatást.Miután ez is antibiotikum,szedjetek probiotikumot mellé.Legalább 2 óra teljen el az antibiotikum után,mielőtt a probiotikumot adod.
2021. okt. 28. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Hát ki kell próbálni. Nekünk fülgyulladásra az orvos először Augmentint írt fel, hát az borzasztó volt, hányt tőle a gyerek, a hasa is ment, kiütései is lettek, szóval minden összejött (a kiütések nem bizonyítottan a gyógyszertől, de azért nekem gyanús, hogy amint nem adtam, másnap már enyhültek a pöttyök, harmadnapra meg teljesen el is múltak). Felüdülés volt a Cefzil, amitől az égvilágon semmi baja nem volt, zéró mellékhatást tapasztaltunk.


Szerintem ez olyan, mint bármi más gyógyszernél vagy szernél, valakinek ez, másnak meg az válik be. Ki kell próbálni, hogy a te fiadnál mi a jobb.

2021. okt. 28. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Lányomnak torokgyulladásra írta fel a doki, enyhén kiütéses lett tőle, ami a gyakori mellékhatások közt van. Úgyhogy telefonáltam, hogy adhatom-e neki továbbra is, igenlő választ kaptam, és 1-2 nap alatt elmúltak a kiütések, pedig a gyógyszert még szedte. Nem viszketett neki amúgy, ő észre sem vette, csak mi (15 hónapos volt akkor).

Fiamnak anno, kb. 4 éve a Curam Duo volt brutál, olyan hasmenést én még nem láttam életemben, de nála kiderült (ennek az esetnek "köszönhetően"), hogy allergiás a penicillinre.

2021. okt. 28. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, kedvesek vagytok, hogy írtatok!

Igen, az igaz, hogy mindenkinek más a szervezete, mást válthat ki. De azért akadnak olyan gyógyszerek, amik általában gyakran mellékhatást okoznak.

2021. okt. 28. 20:22
 5/8 anonim ***** válasza:
Gondolom már nem aktuális a kérdés, de nálunk sem jött elő mellékhatás (illetve mégis, mert észre vettem hogy a gyöngyfehér fogacskák egy árnyalattal sárgultak - változatlan fogmosási szokások mellett) - mondjuk szerintem nem is ettől gyógyult meg a gyerek mert a kúra után még 2 hétig gyógyulgatott (légcsőgyulladásra kapta a 4 évesem).
2021. nov. 10. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem ment a hasam, majdnem hánytam, nem aludtam, rossz a májam. Kiuteseim lettek.
2022. nov. 2. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
És a borgyogyaszaton kotottem ki miatta.
2022. nov. 2. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Nagyon rossz 4 napja szedem fosok egész nap, fáj a gyomrom, csikar korog, szét baxta az emésztésem. Soha többet. Maradjon az augmentin
márc. 22. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!