Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Fiam lázas? Hogy szoktátok...

Fiam lázas? Hogy szoktátok adni a láz csillapítót?

Figyelt kérdés
Van itthon nurofen és panadol is. Ha a panadol nem hat akkor mennyi idő után lehet adni a nurofenből? Dr nőt délután hívom.
2021. nov. 8. 09:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%

Milyen idős a gyerek? Mekkora a láz?

Én nem keverném a gyógyszereket, hanem a tájékoztatóval összhangban, a napi megengedett mennyiséget követném abból az egy fajtából, és ezt kombinálnám a házi lázcsillapító módszerekkel.

2021. nov. 8. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
3 éves
2021. nov. 8. 10:19
 3/12 A kérdező kommentje:
Reggel fél 9 kor adtam neki panadolt úgy veszem észre hogy ez rövidebb ideig hat mint a nurfen szokott. Amúgy 38.2 a láza.
2021. nov. 8. 10:20
 4/12 anonim ***** válasza:
67%
A panadol kevébé hatásos, a nurofent szoktam adni, azt 6 óránként lehet. A panadolra adni nurofent szerintem 4 óra múlva már lehet, de kérdezd meg. Én sem szeretem kevergetni, nurofent kap mindig, 38,2-re ha jól van ne adjál semmit, alacsony láz, gyógyul tőle.
2021. nov. 8. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
61%
Ahogy az első írja. A kor fontos tényező a hogyanban, és ne keverd a hatóanyagokat. Nekünk a Nurofen bevált. A három hónapos kortól adható szirup tartalmaz egy fecskendőt, amit több éves gyereknél is alkalmazhatsz, mert mókásnak tartják. Nálunk csecsemőnek is könnyű volt így adni.
2021. nov. 8. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Akkor nézd meg, hogy 4 vagy 6 óra múlva adható-e, vagy kérdezz orvost.
2021. nov. 8. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
81%
38,2re nem kell lázcsillapító.
2021. nov. 8. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

A Panadol tényleg nem olyan hatásos.

A Nurofent 4-6 óránként lehet beadni. Gondolom várnod kell ugyanennyit ha a Panadol után akarod beadni.

2021. nov. 8. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszi, közben beszéltem orvossal mondta hogy adjam neki a nurofent ha nagyon magas a láza akkor adhatok más hatóanyagút 4 óra múlva.
2021. nov. 8. 11:41
 10/12 anonim ***** válasza:

8: Ne adj légyszi rossz tanácsot! A Panadolt lehet 4-6 óránként adni (paracetamol), a Nurofent 8 óránként lehet csak (ibuprofén)!

Kicsinél fontosabb hogy ne adagoljuk túl a gyógyszereket, ezért nem itt kéne ilyen fontos dologról tájékozódni.

2021. nov. 10. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!