Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Virusra antibiotikum? 1,5...

Virusra antibiotikum? 1,5 es 3,5 eves fiaim betegek hetek ota, orrdugulas-orrfolyas jellemzo, kohognek, de laztalanok. Tobbszor voltunk orvosnal, azt mondja valami virus. Antibiotikumot irt fel. Meg a picinek beadtam, de a nagynak mar nem.

Figyelt kérdés
Persze semmit nem ert. Erre most felirt a picinek egy masik fajta antibiotikumot 1 hettel kesobb...nem akarom beadni, amugyis ugy tudom virusos fertozesre nem is hat csak a bakterialisra...nem akartam az orvossal vitazni. Szerintetek? Raadasul igy, hogy egyik heten ilyen,masik heten megint egy masik fajtat egy masfel evesnek?

2021. nov. 11. 23:03
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
91%
Akkor szokták adni, ha bakteriális felülfertőződés van. Nekem a 2,5 évesemnek indult vírusfertőzéssel, de felülfertőződött (pedig itthon volt), ráment a fülére, kapott antibiotikumot, a füle jó lett, de a tüdeje rosszabb, így másik antibiotikumot kapott, az végre helyretette nagy nehezen. 1 hónapot volt beteg. Szerintem kérdezd meg az orvosod, hogy miért adta.
2021. nov. 11. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 Akitakarsz válasza:
25%

Antibiotikum, benne van a nevében ugye hogy baktériumok ellen jó.

A vírusra biztos hogy nem hiszen a vírus és a baktérium rohadtul nem ugyanaz.

2021. nov. 12. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
24%
Én ilyenkor egyszerűen nem váltottam ki a receptet. Kerestem normális gyermekorvost, és láss csodát, évek óta nem láttam antibios receptet. 😕
2021. nov. 12. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
85%
simán felülfertőződhettek, ha hetek óta betegek. és akkor kell az antibiotikum. gondolom megvizsgálta őket és nem csak úgy felírta. vagy tényleg egy hülye. de gondolom azért vitted el őket, mert nincsenek jól, akkor nem értem, hogy miért nem hiszel az orvosnak?
2021. nov. 12. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
25%
Az orvos biztos rosszul mondta, nincs olyan hülye aki vírusra ad antibiotikumot. És milyen logika alapján adtad be a kicsinek, de a nagynak nem?
2021. nov. 12. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 hollófernyiges ***** válasza:
100%
Ahogy a 4. írta. A vírusfertőzés nagyjából egy hét alatt lezajlik. Ha nagyon elhúzódik, nincs láz, csak köhécsel, akkor jó eséllyel baci felülfertőzte.
2021. nov. 12. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
58%

Azért kapták, hogy ne legyen bakteriális tüdőgyulladásuk!!


Ilyenkor nagyon fontos beszedni. Én is kaptam koronavírusra antibiotikumot.

2021. nov. 12. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
53%
Ha nincs láz, addig nem adnám.
2021. nov. 12. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

[link]


Ezt nezzetek meg, de dr. NOVAK Hunornak van hasonlo irasa. O azt mondja teljesen hatastalan erre az antibiotikum. Amugy a fuluk, tudejuk stb tiszta, pont ezert nezetem surun.

2021. nov. 12. 08:59
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
azt tudjuk, hogy vírusra nem kell, de miért nem tőle kérdezed meg?
2021. nov. 12. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!