Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » 11 hónapos kisfiamnak nagyon...

11 hónapos kisfiamnak nagyon csúnya a bcg oltás helye, mintha fel lenne maródva, ilyesmivel tapasztalat? (Ekcémás a baba, bővebben lent)

Figyelt kérdés
Ekcémás a bőre kb fél éves kora óta. Egy ideje mikor blogban az ekcéma, olyan a bcg helye mintha fel lenne maradva. Ilyen vastag rücskös hámréteg alakul ki rajta, ami élénk pirosas, inkább rózsaszín. Olyasmi, mint egy varros seb, de mégis más. Pár hete voltunk orvosnál más okból, de akkor említettem neki, azt mondta az ekcémás bőre miatt ez normális, hogy ilyen érzékenyebb területekre is kihat. Viszont most este fürdésnél vettem észre, hogy mintha egy ponton vérezni neki ez alatt a vastagabb réteg alatt. Fürdés után ez be is bizonyosodott. Tényleg csak egy kis ponton, de aggódok, hogy ez miért lehet. Most bekentem neki bepanthen plussal, mert az ugye fertőtlenít. Egyébként advantanos patikai testápolót írt rá a gyerekorvos, azt használjuk, és dora natura 13as balzsamot felváltva. Valakinek van tapasztalata hasonló ronda bcg oltás hellyel? Doktornénink szabin van, a védőnőnk meg táppénzen.

2022. jan. 13. 19:27
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Legkisebb kislányomnak szintén ugyan ilyen. Rücskös, érdes halványan ugyan de pirosabb körülötte amióta csak beért és hegesedett, mintha ekcémás lenne illetve fel lenne maródva. Én is hiába kérdeztem védőnőt, nem tudja rá a választ.


A 2 nővérének egyáltalán nem ilyen, pedig a legnagyobbnak hatalmas gennycsomó volt és fekete a közepe, 3x fakadt ki.

2022. jan. 13. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Esetleg kezeled valamivel? Vagy csak hagyod, hogy mi lesz? Most elkezdtem aggódni, mert olyan szépen kezdett már helyre jönni múltkor
2022. jan. 13. 20:35
 3/4 anonim ***** válasza:

13 hónapos.

Nálunk nem reagált semmire,se popsikenőcs, testápoló, sem ekcéma elleni kenőcs.

2022. jan. 13. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen
2022. jan. 13. 22:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!