Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Ha kötelező az újszülöttkori...

Ha kötelező az újszülöttkori anyagcsereszűrés, ezek közé tartozik a cisztás fibrózis szűrése is, akkor semmi képp nem lehet ilyen betegsége a gyermekemnek?

Figyelt kérdés

Nálunk Szlovákiában már több mint 10 éve kötelező ha jól tudom. Ez azt jelenti, a fiamnak nem lehet ez a betegsége, ha a szűrés negatív lett?

Pár dolog miatt gondoltam erre a betegségre(ha izzad sósnak érzem, tudom hogy az izzadság sós valamilyen szinte, de nem tudom mennyire normális, meg már egy hónapja köhög, a születésétől kezdve hurutosnak hallom időnként, meg mintha náthás lenne, ilyesmi)



#vérvizsgálat #Fibriózis #Újszülöttkori
2022. jan. 29. 22:20
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem zàrja ki 100%-osan. Ha gyanakszol, èrdemes ùjra teszteltetni.
2022. jan. 30. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A folyamatos köhögès ilyen picinèl nem normális, annak utàna kène jàrni. A hurutos lègzès lehet ok, de lehet betegseg jele is. Kisbabàk az elejèn nèha ,,szörcsögnek". Èn nem tudtam, àllandòan az orràt szívtam a gyereknek. Az izzadtsàga mindenkinek sòs.
2022. jan. 30. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne a legrosszabbra gondolj. Természetesen vidd orvoshoz, de rengeteg valószínűbb probléma lehet, mint a cisztás fibrózis. Sajnos a média és a google nem tesz jót ilyen szempontból, mert beírsz 3 tünetet és azonnal rákos/autoimmun/egyéb borzalom beteg vagy és onnantól kezdve hirdetésben is dobálja a borzalmas betegségekről a cikkeket mint "érdeklődési kör".
2022. jan. 30. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia, mi lett aztán?
2022. febr. 14. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!