Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Az iskolai kötelező oltásokat...

Az iskolai kötelező oltásokat lehet kérni, hogy ne az iskolában, hanem pl. a gyerekorvosnál kapja meg a gyerkőc?

Figyelt kérdés

Amúgy is furcsának tartják. Nem szeretnénk, ha az egész osztály és iskola előtt megszégyenülne azért, mert retteg minden orvosi beavatkozástól. Ilyen esetekben önvédelmi módba kapcsol és nem túl egyszerű a az orvosok és ápolók feladata. Ezt sajnos tapasztaltuk.

Lehet ilyet kérni, kérvényezni vagy reménytelen?


2021. okt. 21. 17:51
 1/6 anonim ***** válasza:
51%
Miért van ez ?
2021. okt. 21. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
95%
Nos, ha tudod, hogy pontosan mikor adjak az iskolában az oltást, akkor előző nap elviszed a tanácsadásra és beadatod neki.
2021. okt. 21. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
92%
Igen, lehet kérni. Hatàrozottan ès asszertìven, ìràsban lell kommunikàlni az iskola felè.
2021. okt. 21. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, lehet
2021. okt. 21. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Én a legtöbb iskolai oltást nem az iskolában kaptam, mindenféle kérvény nélkül. Egyszerűen gyakran jött ki úgy, hogy az oltás napján beteg voltam. Anyám ilyenkor felhívta az iskolát, beszélt a védőnővel, hogy mi legyen. A védőnő meg adott egy időpontot és egy helyszínt, hogy mikor kaphatom meg az oltást és hol, de akkor oda nem mehettem egyedül, anyámnak el kellett kísérnie.
2021. okt. 21. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
57%
Ezzel a rettegéssel vidd el pszichológushoz. Felnőtt koromban(!) egy terápia alatt derült ki, hogy mi miatt vagyok durván tűfóbiás (rossz élmény, amit nem dolgoztam fel). Azóta sokat javult a helyzet (a vérvételek még mindig nagy mumusok, de fog ez még javulni)
2021. okt. 21. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!