Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Hurutos köhögésre meddig...

Hurutos köhögésre meddig adjátok a hurutoldót/ köptetőt?

Figyelt kérdés
Hetek óta beteg a gyerek. Komolyabb gyógyszert nem kap. Nem tudom mikor kell leállni a hurutoldóval, mert nem látok változást. Köhögése nem sokat változott.

2022. febr. 4. 09:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ha hetek óta beteg, köhög, gondolom a gyerekorvossal beszéltél. Ő mit mondott?


Maga a köptető is köhögést válthat ki, így lehet, hogy már az is irritálja.

Én Sinupret cseppet adtam a lányomnak (1,5 éves), kb 1 hét alatt javult a köhögése. Ahogy egyre kevesebbet köhögött, egyre kevesebb gyógyszert adtam neki, végül elhagytuk, és szépen elmúlt neki. A gyerekorvos is mondta nekünk, hogy nem ajánl köptetőt, mert attól rosszabbodhat.


Mindenesetre én inkább az orvost kérdezném, ha már ennyire elhúzódik szegénynek. Lehet, hogy más gyógyszer is kell a felülfertőződés ellen.


Jobbulást!

2022. febr. 4. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp beszélj az orvossal. Sokszor a szülők is félrekezelik a gyereket (ismerősi körben 80% nem tudja rendesen, hogy mikor melyik gyógyszer kell vagy mikortól kell egy gyógyszer és mikor kell abbahagyni). Nekem például most betegség alatt egyszer száraz, egyszer hurutos köhögés volt. Ha nem jól kezeljük, akkor elhúzódhat. Szóval inkább dokival beszélj. A köptetőt se jó ha sokáig kapja.
2022. febr. 4. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Az orvos szerint adjam tovább. De épp ezért vagyok tanácstalan, hogy esetleg megpróbálnám leépíteni a hurutoldót, mert semmi nem változott. Azt mondja akkor vizsgál, ha lázas. Nem tudom, esetleg ha túl sokat adom, nem változik meg a köhögés? Lehet, hogy már rég le kellett volna építenem? ... Borzasztó ez a látatlanban távgyógyítás....
2022. febr. 4. 13:32
 4/12 anonim ***** válasza:

Sajnálom, hogy az orvossal sem vagytok akkor előrébb.

Pontosan mit kap a gyereked és mennyit?

2022. febr. 4. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Ambroxol 3×2,5 ml, mellkasra vmi mentolos gyógyszertári krém alváshoz. A többi csak önszorgalom. Éjszakára Fenistil 15 csepp, ha akarom Sinupret, de annak sose éreztem a hatását, és olvastam, hogy az nappalra kell. Lándzsás útifű 2×5 ml reggel és este, hársfa tea, porlasztás, párásítás.
2022. febr. 4. 13:57
 6/12 anonim ***** válasza:

Mennyi idős a kicsi?

Nekem ez borzasztó soknak tűnik, főleg ennyire hosszú időre.

2022. febr. 4. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
3 éves múlt.
2022. febr. 4. 15:03
 8/12 A kérdező kommentje:
Nem az a kimondottan beteg, picit folyik az orra, köhög, bölcsibe nem vihető.
2022. febr. 4. 15:06
 9/12 anonim ***** válasza:

Valaki más is írjon véleményt légyszi 😅


Én biztos elhagynám kb az összeset, főleg, ha nem javul tőlük amúgy sem. Ez nagyon sok gyógyszer.

Meghagynám a mellkas kenőcsöt, meg reggel-este a lándzsás útifüvet (van kifejezetten éjszakai verziója, nem tudom, az adható-e neki), és ennyi. Szerintem szegénynek már túl vannak stimulálva a hörgői a sok hurutoldótól. Vitamin, sok folyadék. És erőszakoskodnék a dokinál, hogy hallgasson rá a tüdejére.

2022. febr. 4. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
A Sinupretet nem adom, az lehet nem volt egyértelmű. Lándzsás útifüvet 5 napja próbaképpen, saját magamnál semmi hatása nem volt.
2022. febr. 4. 18:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!