Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » 5 hónaposam lázas Flamborin...

5 hónaposam lázas Flamborin csepp mennyire lesz jó?

Figyelt kérdés

38,5 a laza.

Huto fürdőt mikor lehet alkalmazni?


2022. márc. 6. 12:38
 1/7 anonim ***** válasza:
84%

A hűtő fürdő egy kínzás, valamint elavult is. Annó magas, gyógyszerre nem múló lázra alkalmazták.

Nem kell kétségbe esni egy 38 fokos láztól. Jó a Flamborin is, de én személy szerint az ibuprofen tartalmú ( Nurofen baby, Algoflex baby) kêszítményeket jobban preferálom.

2022. márc. 6. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
55%

8.5 nem vészes 39 felett kell hűtőfürdő, de a lázcsillapító leviszi nem kell

Jó a flamborin de nekem kihánytacritka keserű mert algopyrin.

Nincs kúpod?

2022. márc. 6. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
54%

A flamborin nagyon jó, de rohad car íze van.

Nekem úgy is kihányta h tápszerbe csöpögtettem.

Ha 38,5 akkir csak akkor csillapítom ha rossz a közérzete. Egyébként várok.

Hűtőfürdő akkor kell ha nem viszi le a lázcsillapító 1 óra alatt se a magas lázat 39 és felett.

Egyébként a kúp a legjobb ilyenkor

2022. márc. 6. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
27%

39 alatt nem kell sehogy csillapitani.


A hutofurdo az 1900'as evek elejerol maradt meg, mikor meg nem volt gyogyszer. Ertelmetlen es teljesen felesleges.

Olyankor alkalmaznak jeget hutesre mikor a korhazban 42 rol nem tudjak levinni a lazat. De otthon nem, nem kell semmi ilyesmi.

2022. márc. 6. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
67%

A hűtőfürdőt miért fikázzátok?? Egyáltalán tudjátok, hogy kell szabályosan elkészíteni??


Olyan hőfokú fürdőt kell csinálni, ahány fokos láza van a gyereknek. Bele kell merülnie nyakig. Utána pedig a lábához kell langyos vizet önteni kb fél-1 literenként. Addig, amíg lehűl a víz 35-36C fokosra. Feküdjön benne minimum 20 percig.


Nekem kellett orvosi ajánlásra alkalmaznom. Nem éreztem kínzásnak. Semmi szörnyű nincs benne.

2022. márc. 6. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
56%

Láz esetén nem kell azonnal a gyógyszerekhez nyúlni, hiszen számos természetes lázcsillapító módszer áll rendelkezésünkre. Ezek közül a gyógyteák mellett az egyik legnépszerűbb a hűtőfürdő, mely hatékonyan csökkenti a gyermekek lázát. A hűtőfürdőt azonban csak nagy körültekintéssel szabad alkalmazni. Lényeges, hogy soha ne hideg vizet használjunk, hanem először mindig meleg vízbe helyezzük a lázas gyermeket. A lázcsillapítás úgy történik, hogy megvárjuk, míg a víz kihűl, ami fokozatos leviszi a testhőmérsékletet. A művelet nem tarthat tovább néhány percnél, ezért csak annyi vizet használjunk, ami éppen elfedi a gyermek testét.


Bár a hűtőfürdő több évszázados lázcsillapítási módszer, a gyermekorvosok véleménye igen megoszlik a kérdésben. A hűtőfürdő –és egyéb külső testhőmérséklet csökkentő módszer− hatásait vizsgálva dr. Maurizio de Martino, a firenzei Anna Meyer egyetemi gyermekkórház igazgatója és csapata arra az eredményre jutott, hogy a külsőleg történő lázcsökkentés feleslegesen terheli a szervezetet. Szerintük akkor von el energiát a kicsiktől, amikor a legnagyobb szükségük lenne rá. Ráadásul a testhőmérsékletet a fellépő anomáliák hatására az agy szabályozza, ezért lehetetlen hatékonyan lehűteni külső megoldásokkal. A hideg vizes borogatások, jégtömlők használata, vagy a hűtőfürdő, bármennyire furcsán hangzik, kifejezetten károsak lehetnek, mivel periférikusan megnövelik a hőmérsékletet. A testet ért hirtelen hideg-jeges alkalmazások hatása miatt, a hőmérséklet ugyan pillanatnyilag lecsökken, ám a testhőmérséklet agyi szabályozása ennek következtében „összezavarodik”. Annak érdekében, hogy kompenzálja a megváltozott –lehűlt− állapotot, rövid idő elteltével, még magasabbra emelheti a lázat.


Mikor alkalmazzuk a hűtőfürdőt?


A kutatók szerint, a drasztikus, külsőleg alkalmazott lázcsillapítási módszerek többet árthatnak, mint használnak, ezért csak bizonyos megkötésekkel alkalmazzunk nagyon hideg borogatást vagy homlokra helyezett jégtömlőket. Ha úgy döntünk, hogy ragaszkodunk a hűtőfürdőhöz, csak akkor vessük be, ha a kicsi láza eléri, vagy meghaladja a 39,5°C-ot. Hogy biztosítsuk az enyhe átmenetet, a gyermek szobájának hőfoka a lázcsillapításkor legyen 18°C, ezzel is hozzájárulunk ugyanis a testhőmérsékletének csökkentéséhez.

2022. márc. 6. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
56%
Nem értem miért van a 6-os válaszoló lepontozva, amikor tanítani is ezt tanítják. Már a kórházakban sem használatos ez a módszer, sem borogatás hivatalosan.
2022. márc. 7. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!