Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » A Flamborin cseppet csak...

A Flamborin cseppet csak receptre lehet kapni?

Figyelt kérdés
Az Algoflex babyt, és a Nurofent próbáltam beadni a 3 éves fiamnak (mind a kettőből minden ízt megvettem tegnap), de mindtől összehányta magát, hiába ivott rá vizet vagy üdítőt. Csoda hogy készségesen benne volt a dologban.A kúp szóba sem jöhet, mert kinyomja, és üvölt, meg nem használ neki ha esetleg bent maradna. Egy korábbi kérdést olvastam, hogy van, aki a gyermekének Flamborint ad, mert ott sem vált be más módszer.
2019. dec. 8. 03:09
 1/10 anonim ***** válasza:
70%
IgeN, vényköteles.
2019. dec. 8. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
12%
Persze, hisz lázcsillapító.
2019. dec. 8. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
47%
Utolsó ez hülye érv. Rengeteg fajta kapható recept nélkül.
2019. dec. 8. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
72%
Igen. Metamizol-nátrium hatóanyagú így vényköteles, mint az Algopyrin.
2019. dec. 8. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
61%
Igen, de hőemelkedést továbbra se akarj csillapítani. Miért kínzod azt a gyereket?
2019. dec. 8. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
40%

A Flamborint én váltógyógyszernek használom az Algoflex mellé, illetve ha nagyobb fájdalomról van szó. (Fülfájás pl.) Receptköteles, mert az a hatóanyaga, mint az Algopirynnek felnőttben - az is vényköteles. Holnap írass Flamborint, azt észrevétlenül meg tudod vele itatni, mivel csepp.


De csak akkor adj neki bármilyen gyógyszert, ha rosszul érzi magát! Ez hőfoktól függetlenül igaz, van, hogy 37,8-nál gyógyszer kell, máskor 39-nél sem. Két bölcsisem és egy ovisom van, azaz kb. nonstop van beteg a családban. Az a tapasztalatom, hogy ha hagyom a lázat dolgozni, sokkal hamarabb gyógyul a gyerek. Ha rossz a közérzet, akkor viszont nem várok 38,5-re, mint a "régi iskola" szerint.

2019. dec. 8. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Az egyik hozzászólónak a magyarázatom:

Nem kínzom, hanem rosszul van. Nem áll meg a lábán, nincs egyensúlya, szédeleg, üvölt, nyűgösködik. Nem bírja a hőemelkedést sem. Voltam vele ügyeleten, ott kiröhögtek, hazaküldtek. Meg sem vizsgálták.

2019. dec. 8. 11:25
 8/10 anonim ***** válasza:
20%
Az mese, hogy nem vizsgálták meg!Ha beteg,ha nem kötelező ellátni, megvizsgálni függetlenül attól, hogy mit gondolnak a panaszaitokrol.Ha ezt elmulasztják feljelentést tehetsz ellenük,mert az ellátás jár a gyerekednek...
2019. dec. 8. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A flamborin sem finom ... en szorppel adom be azt a par cseppet, vagyis a kiskanal szorpre cseppenten, es neg is igy azt mondja a gyerkoc hogy rossz!

Mondjuk nem kostoltam 🤷🏼‍♀️

Irass ki, legYen otthon.

Azt mar zárójelben jegyzem meg, hogy felbontas utan csak fel evig hasznalhato. En mar 2 uveget ugy “ dobtam” ki, hogy 1-1 alkalommal kellett hasznalni beloluk.

2019. dec. 8. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
64%

Mondja már meg valamelyim istenbarma,aki lepontozott, hogy ha az a kérdés, hogy vényköteles-e ez a szar,én meg leírom, hogy igen, abban mi a nem hasznos?


Első

2019. dec. 8. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!