Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Milyen károkra lehet számítani...

Milyen károkra lehet számítani, ha romlott, vagy fertőzött (pl. szalmonellás) ételt adunk a gyereknek?

Figyelt kérdés
Az a kérdésem, hogy milyen károk keletkezhetnek, ha olyan ételt eszik a baba/gyerek, ami romlott, vagy fertőzött. (A mostani botrányról jutott eszembe). Milyen következményei lehetnek magán a betegedésen kívül? Ki milyen további károkat tud mondani?

2022. ápr. 18. 19:40
 1/6 anonim ***** válasza:
97%
Nem ertem mire gondolsz. Legrosszabb esetben kórház,infúzió.
2022. ápr. 18. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
98%
Sztem salmonellanak nincs hosszutavu szovodmenye. Ha erre gondolsz.
2022. ápr. 18. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
66%
Nincsenek a szalmonellának olyan szövődményei, ami a betegség után is problémákat okozhatna, nem úgy mint pl. a koronavírusnál.
2022. ápr. 18. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
90%
Hosszútávú hatása nincs, ami maradandó. Azért veszélyes, mert egy gyerek (pláne egy kisgyerek, ovis vagy annál fiatalabb) nagyon gyorsan kitud száradni (nem csak szalmonella miatt, bármilyen hányós, hasmenéses, lázas nyavalyától), gyorsabban mint egy felnőtt. Egy pár éves gyereknek akár órák alatt is rengeteget romolhat az állapota, ha nem kap kezelést. Olyankor kórház és infúzió. A fiam calici vírus miatt (kértek vizsgálatot, így tuti az volt) került kórházba nem egész 2 évesen, reggel még jól volt, déleőtt kezdte a tüneteket, hányt, belázasodott, délután már a kórházban voltunk, mert annyira romlott az állapota. Infúzió, 2 éjszakát töltöttünk bent, harmadik nap délután engedték haza.
2022. ápr. 18. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen,ehhez gyereknek sem kell lenni. Nekem rotat hozott egy karácsonyra a gyerek a bolcsibol. Ő hanyt egyet aztan kesz (rota oltas ugye,fontos!!) Nekunk egy nap mulva kezdodtek a tunetek a ferjemmel egy ora kulonbseggel,egyszerre fostunk hanytunk. En elajultam ot percenként. A mento vitt el. Kb 4-5 ora alatt jutottam erre a szintre. Delnottkent. Sose hittem volna. Hajnali 3 ig ment az infuzio,de napokig szedultem es gyenge voltam. Szoval en nagyon felek ezektol a kiszaradas miatt.
2022. ápr. 18. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Károkra?

Hát ha étkezdét üzemeltetsz, akkor ellenőrzést a népegészségügytől, esetleg bírságot.

Ha szülő vagy, akkor a táppénz miatt kisebb jövedelmet.

Ha netán a hányástól/hasmenéstől végzetesen kiszárad és legyengül a kisbaba, akkor temetési költséget.

2022. ápr. 18. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!