Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Volt balakinek szalmonellas a...

Volt balakinek szalmonellas a gyermeke?

Figyelt kérdés
Tegnap hajnalban lazzal es hasmenessel kezdodott, aztan reggelre mar veres volt a szeklete, el vittem orvoshoz, azt mondta szalmonella, de nem jottunk ra mitol, szerinte osszeszedte a kis kezevel. (korhazban voltunk vervetelen) Normaflort ajanlott, rizs dietat, es kapott sinlac tejpepet meg ugye szukseg eseten lazcsillapitasra van szukseg. De nem tudok megnyugodni, mert tegnap delutan ota rengetegszer tettem tisztaba, mindig veres a kaki es egyre jobban aggodok, doki is latott egy pelust. Diagnoziskent meg mast irt be a gepbe, hogy ne keljen jelenteni :O mit tegyek? csutortokre van idopontunk vissza dokihoz. Varjuk meg vagy esetleg vigyem el korhazba? 6,5 honapos.
2015. márc. 3. 07:50
 1/5 anonim ***** válasza:

Én bevittem, mert a 10-dik hasmenés után már nem volt életereje. Kiszáradt, napokig infúziózni kellett. Amikor megérkezett, hogy pontosan milyen szalmonella, vénásan kapta az antibiotikumot, rá egy napra végre már nem volt olyan erős tünet (hasmenés, hányás, láz ).


Sokan tünetmnetes hordozók, nem is tudják, hogy szalmonellásak. Sokan kevéske tünettel átvészelik, így szintén nem tudják, hogy szalmonella okozta a tüneteket. Kisfiamnál súlyos tünetek voltak, pár óra alatt súlyosodott. Napokig több volt a vér a "székletben" vagy minek is lehet nevezni a véres habos izét, ami jött belőle.


Egyébként nálunk sem derült ki mitől. arra jutottunk sok sok beszélgetés után, hogy mivel a szalmonella 12-48 órán belül okoz tüneteket (már amikor okoz) valószínűleg a gyógyszertárban szedte össze, hozzányúlt valamihez ami után a szájához vette a kezét. Ételtől biztos nem került a szervezetébe, mert akkor a család többi tagjának székletében is ki lehetett volnamutatni.


Az orvos nem kért székletvizsgálatot?

2015. márc. 3. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Vidd kórházba, mert súlyos állapotot jelezhet ennyi idős babánál a véres széklet!!
2015. márc. 3. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
orvos csak ranezett, azt mondta ezek verfoszlanyok. egyebkent jol van, eszik iszik, jatszik egesz nap, felall.. tehat egyaltalan nincs legyengulve. Azt mondta az orvos hogy hiaba viszem korhazba bem tudnak mit csinalni, csak ha kiszaradna akkor infuzio. De mivel o eszik es iszik rendesen ezert majd szeklettel tavozik. ertem en csak a ver ami idegesit
2015. márc. 3. 09:29
 4/5 anonim ***** válasza:
A vér az lehet bélhuruttól is meg sok mástól. Elő szokott fordulni. De engem is idegesítene. Megnyugtatásként jó lenne egy székletvizsgálat, hogy biztos tudd szalmonella e. A vér sok ilyen vírus esetén ott van a székletben. Csütörtökön ha visszamész és még mindig van székletben vér, akkor ragaszkodj egy tenyésztéshez. Addig is ne a normaflórt add, ha megteheted hanem a protexint, vagy a pro kidet. Sokkal több hasznos baci van bennünk, sokkal hatásosabb.
2015. márc. 3. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
remenykedem, hogy csutortokre eltunik a ver vagy hamarabb. koszonom a valaszokat!
2015. márc. 3. 10:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!