Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Apuka mehet gyápra, ha anyuka...

Apuka mehet gyápra, ha anyuka nem dolgozik?

Figyelt kérdés
A három gyerekből az egyik beteg lett, nem mehet oviba. Ugyanakkor én is eléggé dögrováson vagyok (szédülés, hányás, magas láz). A legnagyobbat iskolába kell vinni, amit én most.nem tudok, illetve az ovisat sem tudnám kire hagyni. De mivel felkelni is nehezemre esik, a két kisebbet sem tudom hogy látnám el. Arra gondoltunk, hogy 1-2 napot elmenne táppénzre a gyerekkel (amíg én jobban leszek) csak nem tudom lehet-e úgy, hogy én itthon vagyok gyeden és elvileg lehetnék velük én.
2022. máj. 2. 04:00
 1/5 anonim ***** válasza:
27%
Mivel te gyeden vagy, nem.
2022. máj. 2. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
57%
Nem lehet ha gyeden vagy... Esetleg saját jogán mehet betegszabira a férjed. Kicsit hülye helyzet amúgy, mert tényleg fennállhat olyan helyzet, hogy az anya olyan beteg, hogy nem tud vigyázni a gyerekekre, de ennek ellenére nem lehet
2022. máj. 2. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
63%

"A szülők közötti választás több gyermekre tekintettel


Ha a szülők a közös háztartásban élő gyermekeik jogán egyidejűleg gyermekgondozási támogatásra, illetve táppénzre, csecsemőgondozási díjra, örökbefogadói díjra, gyermekgondozási díjra is jogosultak, választásuk szerint a gyermekek után járó ellátásokat csak az egyik szülő veheti igénybe.


Kivételt képez a gyermekápolási táppénz, amelyet - ha az arra való jogosultsági feltételek fennállnak - bármelyik szülő igénybe veheti, függetlenül attól, hogy ugyanazon vagy másik gyermek jogán a másik szülő már részesül valamilyen ellátásban."


[link]

2022. máj. 2. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
71%

Apuka mehet gyápra, ha valamelyik gyerek beteg.

Ha te vagy beteg, akkor viszont nem mehet gyápra, mert te nem vagy gyerek.

Maximum saját jogán mehet tp-re, ha az orvosa hajlandó csalni. Vagy a gyerekorvos hajlandó csalni.

2022. máj. 2. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Rendes szabit nem tud kivenni a férjed? Az is megoldás lenne.
2022. máj. 2. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!