Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Aki nem dolgozik egész nyáron...

Aki nem dolgozik egész nyáron nem viszi majd oviba a gyereket?

Figyelt kérdés
Szülői értekezleten mondták, hogy akkor csak ügyelet lesz, az szokta vinni aki dolgozik. De 2,5 hónap szerintem a gyereknek se jó ha nem megy, nincs testvére.

#Gyerek, óvoda, nyári szünet,
2022. ápr. 27. 17:13
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
81%
Semmi baja nem lesz a gyereknek, ha nem megy oviba a nyári szünetben. Hacsak nem otthon ulsz ve,e 7/24-ben, csak találkozik majd gyerekekkel
2022. ápr. 27. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
79%

Igen, szokott lenni nyári ügyelet, de az úgy néz ki, hogy több csoport össze van vonva. Tehát nem a jól megszokott pajtásaival lesz, hanem sok idegen gyerekkel. A másik dolog, hogy minden ovi bezàr pár hétre, így mindig másik oviban van ügyelet. (Ilyenkor szokott lenni a nagy nyári takarítás, a jàtékok mosása, stb.)

Nyáron egyébként nincs foglalkozás sem, tehát csak gyermekmegőrzés van.

Ha jobban átgondolod, akkor rájössz, hogy nem biztos, hogy annyira jó buli ott lenni a gyereknek nyàron.

Egyébként meg azt szokták kérni az óvónők, hogy ha nem muszáj, akkor ne vigyed nyàron a gyereket. Ez amiatt van, mert ilyenkor adják ki az óvónőnek a szabadságot és egyszerűen nincs kapacitás ellátni a gyerekeket.

2022. ápr. 27. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
87%
Tanár vagyok, nyáron (kb. júli 10.- aug. 20.) szabin vagyok. Ebben az időszakban nem mentek a gyerekeim oviba. Minden percét élveztük, nagyon sok mindent csinálunk olyankor (medence itthon, strand, játszótér, rollerezés a boltba, bicikli, csak úgy séta fagyizni). Olyankor igazán van időnk egymásra, semmi rohanás.
2022. ápr. 27. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
90%
Nem ment a fiam nyáron oviba. Nagyon jól viselte :))
2022. ápr. 27. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
88%

Az én gyerekeim alig várják a nyári szünetet 😂

Én nem dolgozok ,és sosem vittem nyáron őket. Imádják az ovit. Semmi gond nincs ezzel. De nyáron bizony jön a családdal a csavargás, séta, nyaralás ,ha szeretnék akkor tábor. ☺️ Én már nagyon várom ☺️ Lehet lustálkodni... Nem is sorolom. Biztos ti is mentek majd jobbra ,balra. Élvezzètek az együtt töltött pillanatokat. A gyerek biztosan fogja ,hogy veled lehet.

2022. ápr. 27. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
95%
Iskolába se fogod vinni a nyári szünetben...
2022. ápr. 27. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
94%
Dehogy viszem, miért tenném?
2022. ápr. 27. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
82%
Tehát úgy tervezed, hogy 2,5 hónapig egyáltalán nem fog sehová járni az a gyerek, egész álló nap otthon fog ülni és nem fog senkivel találkozni? Mert az tényleg nem jó, de szerintem ilyen a világon nincs, vagy ha igen, az elég nagy baj. Ha elmentek néha játszótérre, barátokhoz, rokonokhoz, nyaralni stb., akkor nyilván fog találkozni emberekkel, akár hasonló korú gyerekekkel is, és máris nem fog elszokni a társaságtól.
2022. ápr. 27. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
90%

Ez lesz az első nyár, hogy megy és most se ügyeletbe, csak amíg a csoportja lesz.

Nagycsoportos és januárban álltam vissza dolgozni (testvérével voltam itthon).

Eddig sose vittem. Tökéletesen el voltunk itthon. Előbb kettesben, majd hármasban, nem unatkoztunk.

Hiányozni fog.

Idén júli 8-tól lesz ügyelet, onnantól kell megoldanunk szeptemberig. És ebből a 7,5 hétből csak kb. 2-t leszünk együtt

2022. ápr. 27. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
45%
Sokan viszik, mert lusta dögök. Így a dolgozó szülők gyerekei is 40 fős csoportokban aszalódnak.
2022. ápr. 27. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!