Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Bárányhimlő szokott még lenni...

Bárányhimlő szokott még lenni mostanában?

Figyelt kérdés
A kötelező oltás miatt kérdezem. Előfordul még bárányhimlő a gyerek körében?
2022. máj. 7. 07:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
88%
Előfordul.
2022. máj. 7. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
85%
Persze
2022. máj. 7. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Van olyan aki most épp benne van? Mennyire súlyos? Csak mert azt írják most már nem olyan a bárányhimlő mint régen, agresszívebb lett.
2022. máj. 7. 07:59
 4/13 anonim ***** válasza:
77%

Persze


A minicsoportos 3,5 évesemnek még nem volt kötelező, jellemzően oviban kapják el

( bár nekem megkapta fizetősen is az oltást.. de biztosan sokan nem)

2022. máj. 7. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
42%

Van, de nyugi, jóval kisebb a halálozása, mint a covidnak. Ha attól nem félsz, nem oltattad a gyereket, akkor ettől se kell.


(A 7 évesem is oltva van, hiába 3,5 éve kötelező)

2022. máj. 7. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Egyik ismerősöm gyereke most van benne és azt mondta az első 2 nap volt nagyon durva.

Mi beoltattuk a sajátunk.Nem volt még kötelező, de akkor került egy kislány kórházba, mert 40 fokos láza volt meg a nyálkahártyáján, hüvelyébe, mindenhol jöttek neki hólyagok.Nagyon beteg volt bele.Valószínűleg ez a ritkább, de bevallom őszintén ez ösztönzött bennünket az oltás beadására.

2022. máj. 7. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
40%

Előfordul, de ritka, hogy nagyon durva lesz. Csak annak hìrèrtèke van. Jobb, ha gyerekkoràban àtesik a betegségen. A termèszetes fertőzès èletre szòló vèdelmet ad. Az oltàs hatàsa idővel arànyosan csökken. Ha 40 èvesen mar nem vèdett, ès elkapja, abba is bele is halhat. Òvodàs, kisikolàs problèma nèlkül àtesik rajta.

Szerintem elèg lenne az oltàst azoknak felajànlani, akiknek 18 èves korukra sincs ellenanyag a szervezetèben.

2022. máj. 7. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
75%
Persze, mindhárom gyerekem volt himlős, mert nekem annó nem ajánlotta a gyerekorvos az oltásukat. Mindháromnak kifejezetten enyhe volt, egy nap láz, aztán csak a pöttyök, egy náthát jobban megszenvedtünk az éjszakai orrdugulásos nem alvás miatt.
2022. máj. 7. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
81%
Fiam elkapta pár hónapja, nem volt vészes. Nem volt tele pöttyökkel, talán egy 30-40 db volt rajta tetőtől talpig összesen. Nem is viszketett nagyon neki, így elég könnyen megállta a vakarózást. Kicsit fájt a torka mellé 2-3 napig. Hamar túl lett rajta, nyoma sem maradt. Az már egy másik történet, hogy én meg elkaptam tőle, 33 évesen...nos, az enyém lefolyása kicsit gázabb volt. 😅
2022. máj. 7. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
84%
Én gyerekkoromban kétszer is voltam bárányhimlős, mert az elsőnél nem szereztem immunitást. Sz*rrá vakartam magam, hiába kent anyukám rázókeverékkel, mai napig vannak rajtam abból származó hegek. Kisfiamat mindenképp oltatom majd.
2022. máj. 7. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!