Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Hány generáción át öröklődnek...

Hány generáción át öröklődnek a genetikai betegségek?

Figyelt kérdés

Mindig tabu téma volt a családban és nem tudok róla semmit, de van egy genetikai betegsége mamámnak és az összes lánytestvérének, így úgy látom csak a nőknél jelentkezik. Mert apának csak fiú testvérei vannak, nekem is csak azok vannak és tesómnak is csak fia, és nem jelentkezett így senki máson nem tapasztaltam ezt.

Ha nekem lányom lesz jelentkezhet nála ez a betegség? Vagy ha rosszul vontam le a következtetést és férfiaknál is előfordulhat akkor a fiam mennyi eséllyel örökölheti/jelentkezhet nála?



2022. aug. 1. 21:51
 1/7 anonim ***** válasza:
83%
Czeizel intézet
2022. aug. 1. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
94%

Konkretan mi ez a betegseg? Tutira öröklődik?


Bizonyos betegsegek eseten csak a hajlam öröklődik. Xe nem biztos h előjön a betegseg.

2022. aug. 1. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
94%

Van egy pár genetikai betegség amit mondjuk az egyik nem hordoz, a másik meg elszenvedi. Így a lány beteg de a fiú hordozza és lehet hogy az ő lány lesz beteg.

De hogy ez meddig megy azt senki nem tudja. A másik meg, hogy lehet pont olyannal akad össze aki szintén hordozó akkor nagyobb az esély hogy beteg legyen a baba.

2022. aug. 1. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem a generáció számít, hanem, hogy kiben van meg a mutáns (beteg) gén. A leírtak alapján az X kromoszómán lehet a probléma, de a leírtakból az még nem dönthető el, hogy csak az egyik vagy mindkét X kromoszómán (apain és anyain is) jelen van-e. Ha az anya és az apa is hordozza a "beteg" kromoszómát, akkor 25% az esély arra, hogy olyan utód jöjjön létre, aki viszont nem hordozza. Az ilyen genetikai betegségeknél a tünetek sokszor csak mindkét kromoszóma érintettsége esetén jelentkeznek, mert az "egészséges" kromoszóma működése ellensúlyozza a "beteg" kromoszóma működés-kiesését.
2022. aug. 1. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen öröklődik szerintem mert dédimnél is jelentkezett. A betegség az hogy teljesen szőrtelenek. Egy nőnek pedig nem előnyös ha kopasz
2022. aug. 1. 22:27
 6/7 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem ehhez genetikai vizsgálat kell, hogy megtudd, te hordozod-e. Ilyen esetben én biztosan utánajárnék, mi ez pontosan.
2022. aug. 1. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez az alopecia areata. Ez örökölhető igen, akár több generáció is tovább viheti tünet nélkül. Ez egy autoimmun betegség tulajdonképpen. Lásd :Jada Smith is ilyenben szenved.
2022. aug. 5. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!