Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Generációkon át...

Mit tegyek? Generációkon át ívelő problémákat hordozok, és én is olyan idióta vagyok, mint a családom?

Figyelt kérdés

Apám családjában mindenki egy álszent sz.ralak, és sokan lettek öngyilkosok.

Anyám családjában mindegyik nőnek egy alkoholista, agresszív férje van, aki üti-veri a családot.

Amikor kicsi voltam, fizikailag voltam bántalmazva, amikor nagyobb lettem, lelkileg. Már 8 éve nem beszélek a családommal, semmilyen szinten nem tartom velük a kapcsolatot, még a férjem nevét is felvettem.

A párkapcsolatom romokban van, a gyerekhez való kötődésem és türelmem nulla. Állandóan kiabálok vele is. A gyerek születése óta ez van. Voltam pszichológusnál, pszichiáternél, de semmi. És akkor minden ilyen cikk alatt az van, hogy aki bántalmazottként bántalmazóvá válik, az saját magának köszönheti, mert Xy-t is bántalmazták, mégse csinálja ki idegileg a családját. És én akarom a változást, én se akarom azt, hogy azért ordítsak a gyerekem apjával, mert leejtette a poharat, de egyszerűen nem megy. Vissza tudom magam fogni egy darabig, tudok jó pofát vágni a gyerekem hisztijeihez egy darabig, de ez sokáig nem megy. Saját magam meghazudtolása lenne. A sok visszatartásnak meg az az eredménye, hogy nem tudok aludni, magamba zárkózok.


2022. jan. 5. 18:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
24%
Huhhh.... Pszichológussal még sohasem beszéltél?
2022. jan. 5. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Olvasd el még egyszer! Le van írva, hogy voltam még pszichiáternél is.
2022. jan. 5. 19:00
 3/13 anonim ***** válasza:
12%

Ahogy a mondás tartja, minden fejben dől el...

Te elhatároztad, hogy így élsz. "Vissza tudom magam fogni egy darabig, tudok jó pofát vágni a gyerekem hisztijeihez egy darabig, de ez sokáig nem megy. Saját magam meghazudtolása lenne." Magyarán nem akarsz változtatni, mert az "nem te lennél, így szoktak meg..."



Nekem is van a családomban alkoholista, nem is 1. Ongyilkosságokra is volt példa. A gyerekkorom végigverték. A kamaszkorom maga volt a lelki terror.


Most itt vagyok 29 éves. Van egy csodálatos házasságom, szerető férjem. 2 csodás gyerekem, akik miatt nem kapok idegösszeroppanást.

Boldog vagyok, mert boldog akarok lenni. Mert tudom milyen volt egy idegbeteg mellett felnőni, semmiképpen nem akarom ezt a gyerekeimnek. És azt sem, hogy ilyen példát lássanak.

2022. jan. 5. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
41%

" Voltam pszichológusnál, pszichiáternél, de semmi"


Ez alatt mit értesz? Hányszor voltál, milyen terápiát csináltál, mit javasolt?

2022. jan. 5. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
11%

Előbb vagy utóbb majd felkapja a párod a gyereket és lelép.Nem vagy normális,és ezen nem segít egy pszichiáter sem.

Az ember vagy túl tud lépni a traumáin,vagy lesz belőle egy..ilyen.

Te is vagy elkezded túltenni magad a dolgokon és össze vakarod magad vagy a jól megérdemelt magány vár majd rád.Bár legalább lesz egy kis időd magadba nézni,megnyugodni a p*csába és átgondolni hogy mi is olyan b*szottul idegesítő a mindennapokban,hogy neked idegeskedni és kiabálni kelljen okvetlenül.


Se a férjed/párod se a gyereked nem érdemli ezt meg,mert ők nem tehetnek arról,hogy neked miféle lelki gebaszaid vannak.Szerencsétlen kicsi is,mi a fenének szültél ha se kötődni nem tudsz hozzá se türelmed nincs,ráadásul tudnod kellett,hogy mentális problémáid vannak,szinte biztos hogy ez nem újkeletű.

Rá tett egy lapáttal az anyasággal járó teher és felelősség amire nem voltál kész,csináltál magasból egy mérgező pontot a családodba.Mert az vagy.

Normál esetben pont a nők szokták össze tartani a családot,de te pont az vagy aki ezt a családot se nem szereti (hiszen ha az életben lévő gyerekedet nem szereted akkor ott családnak se nevezhető az ami van..) se nem bírja elviselni csak mindenhez jó képet vág,hogy a pali meg maradjon.


Nincs szakember aki segíthetne valaki olyanon aki hiába mondja,hogy akar változni nem akar és tulajdonképpen és olyan helyzetben amiből először is szabadulnia kellene mások érdekében is..


Bántalmaztak gyerekként,de az rég volt,viszont jó kifogás maradt.

2022. jan. 5. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
43%
A vér nem válik vízzé.
2022. jan. 5. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
20%
Kérdem én a csoda lepontozó brigádot,nekik mi lenne a válaszok?!
2022. jan. 5. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
22%
Az a bajuk,hogy ők is ilyen elmebetegek.
2022. jan. 5. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
63%

Az eddigi válaszokra inkább nem reagálnék...


Szerintem mindenképp keress egy másik szakembert, lehetőleg klinikai szakpszichológust! Attol, hogy eddig nem vált be, nem szabad feladni, nem mindenki találja meg elsőre azt a személyt, akivel hatékonyan együtt tud dolgozni, feljodni, hiszen nem vagyunk egyformák. Ha a motivációd is meg van hozzá, akkor sikerülni fog, ezen lehet változtatni!

2022. jan. 5. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
42%
#8 nézz már rá a stílusotokra. Ki az elmebeteg szerinted? Szerintem az aki egy rakás idegent "elmebetegez" mert azok nyomtak egy piroskezecskét. Rátok is rátok férne egy kezelés.
2022. jan. 6. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!